- Aktualności
- Program wychowawczy świetlicy/ Procedury pracy w świetlicy
- Regulamin świetlicy/ Regulamin stołówki
- Dokumenty do pobrania dla rodziców
- Regulamin przyjęć
- Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
- Światowy Dzień Kota
- Nadzwyczajne spotkania
- Szlachetna Paczka
- Świetlicjada
- Dekoracje i gazetki
- Marzycielska Poczta
- Mała świetlica
- Pasowanie na Świetlika
- Z życia Świetlików
Mała świetlica
ROK SZKOLNY 2022/2023
Uroczyste obchody Święta Patrona Szkoły Gustawa Gizewiusza
połączone ze Świętem Wartości były okazją do ogłoszenia wyników
Szkolnego Konkursu Plastycznego:
„Najlepiej razem - w rodzinie, w szkole, z przyjaciółmi…” zorganizowanego przez nauczycieli świetlicy.
Jury w składzie Katarzyna Malewska, Zofia Zaleska, Anna Szurgot
i Wioletta Petka – Cichosz przyznało następujące nagrody:
W kategorii klas I - III
I MIEJSCE – ANASTAZJA DUDA KL. II B
II MIEJSCE – ALICJA NADOLSKA KL. I A
III MIEJSCE – ZOFIA WIĘCKOWSKA KL. II B
WYRÓŻNIENIE – ALEKSANDRA BOROWSKA KL. II B
W kategorii klas IV - VI
I MIEJSCE – POLA WAŻNY KL. VI B
II MIEJSCE – MAJA NADOLSKA KL. VA
III MIEJSCE – NADIA MICHALAK KL. VA
WYRÓŻNIENIE – ALEKSANDRA KUREK KL. VA
Dyplomy za udział w konkursie otrzymały także:
EMILIA DĄBROWSKA KL. II B
ROMANIUTA DARIYA KL. II B
MARCELINA WOJTASZEWSKA KL. II B
MICHALINA WOJTASZEWSKA KL. II B
TSAP YESENIIA KL. II C
JASMINA SZOSTAK KL. III B
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów :)
Wiosna ach to Ty!
Świetlica szkolna już czeka na przyjście wiosny!
Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu, obchodzony w małej świetlicy, zapoczątkował szereg działań o charakterze profilaktycznym dotyczących bezpiecznego wykorzystywania Internetu.
Wychowankowie uczestniczyli w edukacyjnych prezentacjach multimedialnych, dyskutowali z nauczycielami na temat korzyści i zagrożeń, jakie niesie za sobą surfowanie w sieci oraz tworzyli materiały na gazetkę świetlicową. Była to także dobra okazja do przypomnienia zasad korzystania z telefonów komórkowych i zachowania ostrożności w ich eksploatacji.
Bądźmy czujni i rozsądni!
We wtorek 13 grudnia 2022 roku odbył się ekologiczny Kiermasz Bożonarodzeniowy, Przed południem wystawiane były recyklingowe ozdoby świąteczne wykonywane przez wychowanków pod kierunkiem nauczycieli świetlicy. Po południu, przed zebraniami z rodzicami, prezentowane były pierniczki przygotowane przez Samorząd Uczniowski wraz z jego opiekunem. Było pięknie, smacznie i nastrojowo! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego przedsięwzięcia, szczególnie naszym uczniom – byliście wspaniali :)
11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Uczniowie świetlicy przygotowywali się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Podczas zajęć świetlicowych poznali legendę o powstaniu państwa polskiego, wykonali kotyliony narodowe, obejrzeli film edukacyjny o odzyskaniu niepodległości prze Polskę w dniu 11 listopada, rozpoznawali symbole Warszawy i wzięli udział w wirtualnej wycieczce po Ostródzie - naszej małej ojczyźnie.
ROK SZKOLNY 2021/2022
Początek czerwca w naszej świetlicy przebiegał pod znakiem radosnych obchodów
Dnia Dziecka, ale także uświadamiania wychowankom znaczenia ich praw i obowiązków. Uczniowie inicjowali różne zabawy, uczestniczyli w wesołej zgaduj – zgaduli ze słodkim akcentem oraz dyskutowali na temat swoich praw i obowiązków po obejrzeniu prezentacji multimedialnej. Powstała także świetlicowa gazetka – ku pamięci.
Wszystkim dzieciom życzymy spełniania marzeń, wielu radości i uśmiechu na każdy dzień JJJ
Początek grudnia w „ małej” świetlicy rozpoczął się bardzo pozytywnie i pracowicie.
Uczniowie wraz z opiekunami postanowili uczcić okres radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia poprzez wspólne stworzenie kalendarza adwentowego. Jest to specjalna forma kalendarza służąca do odliczania dni od pierwszego dnia Adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia. Każdego dnia będzie do wykonania jakieś nowe, ciekawe zadanie, przygotowane przez wychowawcę, przybliżające dzieciom ideę dobroci, empatii, otwarcia się na potrzeby innych ludzi, bezinteresownego niesienia im wsparcia oraz sprawiania małych, codziennych radości i okazji do uśmiechu
Opracowała Wioletta Petka - Cichosz
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie świetlicy wykonali kotyliony w barwach narodowych, wzięli udział w dyskusji inspirowanej tekstem „11 listopada” M. Brykczyńskiego i wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Odbył się również pokaz mody w barwach narodowych.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK NA ŚWIETLICY
5 listopada na świetlicy szkolnej dzieci obchodziły „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć , wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Tego dnia uczniowie opowiadali o swoich ulubionych bajkach, brali udział w zabawie "Jaka to melodia". Odbył się również pokaz strojów z bajek.
Nie zabrakło quizów, zagadek a także takich zabaw jak rozdzielanie grochu i fasoli na czas. To był mile i wesoło spędzony dzień.„MATEMATYKA DLA ŚWIETLIKA”
Matematyka nazywana jest królową nauk. Warto więc zacząć nabywać wiedzę od najmłodszych lat. We wrześniu (27.09.2021 r.) uczniowie świetlicy mogli podjąć wyzwanie i sprawdzić swoją wiedzę matematyczną w różnego rodzaju quizach, łamigłówkach i zabawach logicznych. Gratulujemy odwagi i wiedzy!
Wychowawczynie świetlicy
„ROZTAŃCZONA” JESIEŃ”
Jesień to nie tylko słota i pochmurne dni. W sali świetlicowej z pewnością humory dopisują, a nogi same rwą się do tańca. Polecamy „Just dance” – nauka kroków to teraz nic trudnego.
2020/2021
ŚWIETLICOWY KONKURS WIEDZY
O PATRONIE SP NR 2 W OSTRÓDZIE – GUSTAWIE GIZEWIUSZU,
ZORGANIZOWANY Z OKAZJI ŚWIĘTA SZKOŁY
Dnia 21.05.2021 r., z okazji Święta Szkoły, zorganizowany został ŚWIETLICOWY KONKURS WIEDZY O GUSTAWIE GIZEWIUSZU – patronie naszej szkoły. Przez cały tydzień wychowankowie „małej” świetlicy poznawali życie i twórczość Gustawa Gizewiusza, oglądali filmy o patronie szkoły, zgłębiali literaturę udostępnioną ze szkolnej biblioteki. Wykonana została także pamiątkowa gazetka. W dniu Święta Szkoły odbył się pisemny test wiedzy o życiu i działalności naszego patrona. Dzieci mogły też rywalizować w układaniu na czas hasła z kolorowych literek z magnesami „Nie brzydźmy dzieciom polskim piękna mowy ich matek” – czyli inskrypcji, która znajduje się na grobie Gustawa Gizewiusza. Zadanie to bardzo podobało się młodszym uczniom. Na zakończenie Aleksandra Kurek z klasy III A odczytała zgromadzonym uczniom informacje o walce Gustawa Gizewiusza z germanizacją ludności mieszkającej na Mazurach.
Wyniki konkursu:
W kategorii klas II:
I miejsce – Antonina Marcinkiewicz – klasa II A
II miejsce – Kamila Pasiecznik – klasa II A
W kategorii klas III:
I miejsce ex aequo – Nadia Michalak – klasa III B i Aleksandra Kurek – klasa III A
II miejsce – Aleksandra Nowikiewicz – klasa III A
Gratulujemy!J
ESCAPE ROOM W „MAŁEJ ŚWIETLICY”
W związku obostrzeniami związanymi z COVID-19, międzyświetlicowy projekt Escape Room zastąpiony został projektem ESCAPE ROOM W „MAŁEJ ŚWIETLICY”, który zorganizowany był w dniu 04.05.2021 r. Zabawa polegała na odnalezieniu klucza otwierającego salę świetlicową. Na uczniów czekało 5 ponumerowanych kopert skrywających zagadki do rozwiązania, w tym kody QR. Po rozszyfrowaniu uczniowie otrzymywali wskazówkę, gdzie ukryta jest następna koperta. Zadanie zajęło uczniom ponad godzinę i zakończyło się sukcesem - dzieci „złamały” kod! W nagrodę otrzymały klucz otwierający nie tylko drzwi świetlicy, ale też… schowek ze „słodkimi” nagrodami. J
WIOSENNE I WIELKANOCNE DEKORACJE
Z okazji świąt wielkanocnych i nadejścia wiosny uczniowie razem z wychowawcami dekorowali salę świetlicową wykonanymi przez siebie pracami. Wychowankowie wykonali między innymi zajączki wielkanocne z talerzyków papierowych. Odbyły się także zajęcia edukacyjne poszerzające wiedzę o wiosennych kwiatach i ptakach
ZIMA W „MAŁEJ” ŚWIETLICY
Tegoroczna zima w świetlicy upłynęła w większości na pracy w trybie zdalnego nauczania. Udało się jednak wykonać ciekawe prace plastyczne o tematyce zimowej. Uczniowie tworzyli bałwanki i zimowe pejzaże z wacików higienicznych, jednorazowych łyżek z plastiku, talerzyków z papieru oraz waty.
Pokaz z elementami gimnastyki artystycznej
W czwartek (5.11. 2020 r.) uczniowie „małej” świetlicy podziwiali umiejętności sportowe uczennic klasy III B: Nadii Michalak, Zuzi Krajewskiej i Weroniki Moskalik. Był to pokaz z elementami gimnastyki artystycznej. Gratulujemy i życzymy sukcesów!
Jesień w „małej” świetlicy
W październiku uczniowie „małej” świetlicy pod okiem wychowawczyń zbierali liście na boisku szkolnym. Potem długo suszyli w świetlicy z wykorzystaniem starych gazet. Następnie wykonali z nich prace plastyczne. Wystarczyło jeszcze udekorować salę i jesień „zawitała” w świetlicy!
Minikoncert skrzypcowy w świetlicy szkolnej sposobem na jesienną słotę
Jesienne przedpołudnia w „małej” świetlicy umilamy sobie występami naszych zdolnych wychowanków. W ubiegły czwartek wysłuchaliśmy minikoncertu skrzypcowego uczennicy klasy III B - Zuzanny Krajewskiej. Zuzia uczy się gry dopiero 3 miesiące, a już skradła serca publiczności zgromadzonej w świetlicy. Film zawiera małą „próbkę” talentu Zuzi. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i gratulujemy!
Wychowawczynie świetlicy
2019/2020
Świetlica w świątecznej odsłonie
Czas świat to również na świetlicy czas przygotowań małego zamieszania, w znaczeniu pozytywnym oczywiście. Uczniowie bardzo chętnie wykonują bombki techniką decoupage. Najpierw pokrywamy drewienka farbą, czekamy aż wyschną a następnie przyklejamy wzory z papierowej serwetki. Kiedy takowe cuda wyschną pokrywamy lakierem i bombki gotowe do powieszenia na choinkę.
Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Przypadają zawsze 30 listopada. Po ostatniej szalonej nocy nadchodzi adwent, w którym kościół zakazuje urządzania hucznych zabaw.
Z tej okazji organizowane są także u nas w szkole wróżby andrzejkowe, które jak co roku odbywają się w 29 listopada w dzień Świętego Andrzeja.
To doskonała okazja do zabawy, w której biorą udział zarówno dziewczęta jak i chłopcy, starsi i młodsi. W ten wyjątkowy dzień i dzisiaj dużą popularnością cieszyły się zabawy z przebijaniem serduszka szpilką, odkrywanie kubeczków z różnymi przedmiotami, kręcenie butelką oraz losowanie kart w różnych kolorach. To tylko nieliczne zabawy, które wzbudzały dużo śmiechu i przepowiadały nam naszą przyszłość- oczywiście z przymrużeniem oka.
Organizatorki szkolnej zabawy :
M. Wawrzyniak, D. Misztal, A. Kochanowska, L. Filarska.
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ
21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu do kręgu życzliwych i uśmiechniętych ludzi postanowiły dołączyć dzieci z małej świetlicy szkolnej. Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Obfitował w różne atrakcje. Dzieci stworzyły plakaty promujące bycie życzliwym oraz słoneczka, przypominające aby zawsze starać się promiennie uśmiechać. Na gazetce powstało Drzewo Życzliwości, które stało się piękną ozdobą świetlicy. Każdy z uczniów na listku wpisał miłe słowa dla kolegów, koleżanek i nauczycieli. Dzieci obdarowywały się miłym słowem, uśmiechem, gestem… Było dużo rozmów na temat dlaczego obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości? Jak być człowiekiem życzliwym?
Może ten dzień spowoduje, że damy się sprowokować do spojrzenia na codzienność inaczej: skończymy z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnimy o smutku… Życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Życzliwość rodzi życzliwość. Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień – ale przez cały rok!
Dzień Spódnicy i Krawata!!31 października obchodziliśmy Dzień Spódnicy i Krawata. Tego dnia dziewczynki przyszły w spódnicach a chłopcy w krawatach. Na przerwach w małej świetlicy można było zaprezentować swój strój i wystąpić w „sesji zdjęciowej” , było przy tym wiele śmiechu i zabawy. Poznaliśmy również krótką historię mody - dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja sukien ulegających zmianie na przestrzeni wieków. W tym dniu każdy miał możliwość zaprojektowania swojej spódniczki i krawata.Organizatorzy: L. Filarska, A.Kochanowska i M.Sikorska
2018/2019
Iwona Jaworska-Gapska na Małej Świetlicy zorganizowała konkurs plastyczno-techniczny – Wielkanocne ozdoby.
Celem konkursu było podtrzymywanie i rozpowszechnianie tradycji Świąt Wielkanocnych, rozwijanie zdolności twórczych dzieci. W konkursie udział wzięli uczniowie klas I-II.
Wpłynęło 18 prac uczniów klas I-II. Wykonano je technikami plastyczno-technicznymi z różnego rodzaju materiałów, m.in. wydzieranki, wyklejanki włóczką, ziarnami, a nawet popcornem. Prace reprezentowały wysoki poziom, co w dużym stopniu utrudniło komisji wyłonienie laureatów. Przy ocenie komisja brała pod uwagę pomysłowość prac, estetykę, technikę wykonania i rodzaj materiałów.
Jury przyznało:
I miejsce – Marcelina Koszczał – klasa Ia
Marcin Bors – kolasa Ia
II miejsce –Amelia Cichocka – klasa Ia
Piotr Mroczka – klasa Ia
III miejsce- Nadia Michalak – klasa Ib
Jaś Malec – klasa Ib
Wyróżnienia otrzymali:
Zosia Wiśniewska
Maja Nadolska
Krystian Kasperek
Marcel Ściepuro
Kuba Sylwestruk
Lena Sójka
Julia Gurzyńska
Ola Kurek
Lena Ługowska
Ania Dias
Ola Nowikiewicz
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za piękne prace.
Zajęcia czytelnicze na swietlicy.
W ostatnich latach decoupage stał się bardzo popularnym hobby, rozwijającym się w nurcie ogólnej mody na handmade. Coraz częściej, zamiast kupować gotowe prezenty i dekoracje, wolimy zrobić je samodzielnie. Różnego rodzaju techniki dekorowania przedmiotów dają nam również możliwość niedrogiej zmiany wyglądu tego, co już nam się znudziło lub zestarzało. Jak zacząć przygodę z nowym hobby? Otóż dzieci na małej świetlicy poznają podstawy techniki decoupage.
Projekt o zdrowym żywieniu na małej świetlicy.Kroju, gryzu, gryzu, kroju...i sałatka jest już w słoju!...ale zanim sałatka znalazła się w słoju, klasa Ia musiała wykazać się umiejętnościami iście „chirurgicznymi.” Bowiem pani Mariola chodziła od grupy do grupy i instruowała dzieci, aby drobno kroiły warzywa. Natomiast pani Iwona, jak przez lupkę, sprawdzała kucharkom/kucharzom czystość dłoni. Uczniowie w specjalnych fartuszkach i podzieleni na grupy, przystąpili do pracy. W końcowej fazie odbyła się degustacja. Sałatka warzywna okazała się tak smaczna, że uczniowie prosili o dokładkę, a nawet otrzymali ją na wynos. Projekt o zdrowym żywieniu będzie realizowany przez cały miesiąc.Przed przystąpieniem do pracy dzieci musiały wykazać się znajomością zdrowych produktów. W tym celu wykonały plakat, układając ilustracje różnych artykułów spożywczych w odpowiednie zbiory. Następnie przygotowały stoiska pracy, po czym przystąpiły do obierania i krojenia owoców. Praca przebiegała już sprawniej. Dało się nawet zauważyć, że dzieci w trakcie wykonywania czynności kucharskich podjadały swoje ulubione owoce. Na koniec odbyła się prawdziwa uczta.Prace plastyczne klas I i II
23 listopada 2018r.
Pasowanie na Świetlika obchodziliśmy nieco inaczej. Właściwie był to Dzień Przyjaźni. Staraliśmy się zaistnieć w wielu obszarach: wokalnym, tanecznym, recytatorskim, aktorskim. Na tę okoliczność pani Iwona Jaworska-Gapska ułożyła wierszyki o dzieciach ze świetlicy i zasadach zachowania oraz układ taneczny z szarfami do utworu Ingrid Kup “I will not die”.
TEKST ŚLUBOWANIA.
- Zawsze będę w dobrym humorze. Nawet wtedy, kiedy deszcz będzie na dworze.
- Będę bawić się z każdym zgodnie. Nawet wtedy, gdy ktoś mi klocki sprzed nosa “sprzątnie”.
- Będę pomagać dużemu oraz małemu i wszystko robić w okamgnieniu.
- Będę dbać o czystość świetlicy. Nawet wtedy, gdy bałagan mnie nie dotyczy.
- Będę słuchać naszych pań. Nawet wtedy, gdy zabronią komputera nam.
- Obiecuję, że nie będę się nudzić i paniom ciągle głowy trudzić.
- Te zasady są nam znane i będą przestrzegane.
Uroczystość miała miejsce w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej
w romantycznej scenerii w postaci płonących świec i rozłożonych jabłek. Występ rozpoczęliśmy recytacją wierszy i śpiewem piosenek. Następnie uczennice z klasy IV a przedstawiły krótką scenkę o przyjaźni dzieci jako nawiązanie do tańca w wykonaniu dziewczynek z klasy pierwszej. Nauczycielki zaśpiewały piosenkę o przyjaźni, po czym latorośle wręczyli swoim rodzicom serduszka z sentencjami. Na koniec pani dyrektor Barbara Wiśniewska dokonała uroczystego pasowania na Świetlika “czarując” uczniów różą, z której posypały się serduszka symbolizujące przyjaźń.Nad sprawną organizacją imprezy, wyszukiwaniem piosenek i nauką, przygotowaniem upominków, zaproszeń
i elementów dekoracyjnych czuwała pani Mariola Maczukin. Nieoceniona również okazała się pomoc pani Anny Kochanowskiej w udekorowaniu sali.Wykorzystując predyspozycje nauczycielek, dzieliły się one zadaniami
do wykonania, a jednocześnie ściśle ze sobą współpracowały i w efekcie końcowym stworzyły wspólną całość.Po uroczystości miał miejsce poczęstunek, podczas którego rodzice, wyrażając się pozytywnie o przygotowanej uroczystości, prosili o kolejną imprezę.
Jesień na małej świetlicy jest kolorowa - to nasz sposób na deszczowe dni. Kolorowe jeże z kołek origami, parasolki z papieru i słomki, stworki z liści klonu, dynie z kolorowych pasków oraz malowanie farbami przy użyciu palców. Poza tym zabawy muzyczno- ruchowe z kolorowa chusta, szarfami, czytanie na dywanie w bibliotece szkolnej, zabawy relaksacyjne oraz wiele innych ciekawych zajęć.
Wystawa plac
8 Marca w Dniu Kobiet dzieci przygotowywały dla swoich mam i koleżanek bukiety kwiatów z papieru.
Na naszej świetlicy tworzymy teaTrzyk oraz wymyślamy do niego własne historyjki. Do zabawy wykorzystujemy również elementy dramy.
Możemy się poszczycić naszą Małą Świetlicą, na której dzieci z klas I - II mogą po lekcjach oraz przed rozwijać swoją kreatywność w postaci robótek ręcznych - szyją ubranka dla lalek oraz uczą się przydatnych umiejętności takich jak np. wykonywanie pomponów czy też lalek z włóczki.Przy ogromnym współudziale dziewczat z samorządu uczniowskiego wróżyliśmy sobie o tym , co nas spotka w niedalekiej i dalekiej przyszłości.
Dla relaksu staramy się codziennie czytać dzieciom ciekawe bajki,
głównie te, ktore dostaliśmy od Pani Dyrektor z okazji Pasowania na Świetlika.
Dzieci pod kierunkiem pani Ewy Nowickiej wykonały przepiękne przestrzenne i płaskie bombki i inne ozdoby choinkowe.
Z okazji Dnia Życzliwosci, pod kierunkiem pani Ewy Nowickiej tworzyliśmy kotyliony życzliwości.
Z okazji Święta Niepodległości pod kierunkiem pani Ewy Nowickiej wykonywaliśmy Godło Polski.
Na naszej świetlicy nie ma nudy, dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Na małej świetlicy dzieci z klas 1-2, pod kierunkiem pani Ewy Nowickiej dzieci po południu odrabiają lekcje .
Miesiąc wrzesień dzieci ze świetlicy zaczęły bardzo aktywnie.
Były prace plastyczne, ruchowe – w tym chusta animacyjna a w tym ulubione zabawy w Rekina, Kota i myszkę oraz Kwiat Lotosu. Budowały wspólnie z klocków, a o poranku słuchały bajek tych znanych i mniej znanych. Do zabaw towarzyskich, w których dzieci chętnie uczestniczyły można zaliczyć również Twister.
Dzieci uczyły się także gry na nowym instrumencie zwanym Bum Bum Rurki, a ich grę można obejrzeć na dołączonym filmiku.
Wielkanoc na świetlicy
1 marca Dzień Piegów
więcejW ,, małej świetlicy'' regularnie odbywają się lekcje przyrody połączone z językiem angielskim. Uczniowie poznają tryb życia wybranych zwierząt oraz uczą się ich nazw w języku angielskim. Na koniec wykonują prace artystyczne różnymi technikami.
Kiermasz świąteczny
W celu przybliżenia kultury krajów anglojęzycznych 28 października dzieci obejrzały krótki filmik przedstawiający zabawy na Halloween. Uczniowie przyszli pięknie poprzebierani za czarownice, duchy, zombie, kostuchy i drakule. Po prezentacji filmiku odbyła się dyskoteka i słodki poczęstunek.
Halloween w świetlicy
Bardzo ciekawe dla świetlików okazały się zajęcia praktyczne z mikroskopem. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się jak jest zbudowany i jak działa mikroskop,a także jak przygotować proste preparaty mikroskopowe. Dzieci oglądały nie tylko gotowe preparaty, ale również przygotowane przez siebie - ludzki włos :-)
PODRÓŻ PRZEZ KONTYNENTY ŚWIATA– lekcje przyrody i angielskiego w świetlicy
W świetlicy powstała mapa geograficzna Ziemi wraz z charakterystycznymi zwierzętami zamieszkującymi poszczególne kontynenty. Świetliki podczas zajęć poznawały położenie, nazewnictwo polskie i angielskie poszczególnych lądów.
foto
Świetliki przystąpiły do konkursu na fotkę z książką:))
KIERMASZ WIELKANOCNY
W dniach 21-23 marca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Gustawa Gizewiusza w Ostródzie odbywał się charytatywny kiermasz wielkanocny. Na kolorowych stołach można było znaleźć to, z czym kojarzymy Święta Zmartwychwstania Pańskiego- m.in. palmy, koszyczki z owsem, zajączki, baranki i kurczaczki wykonane z masy solnej oraz pisanki. Niektóre ozdoby świąteczne wystawiane na kiermaszu dzieci przygotowały własnoręcznie pod opieką nauczycieli świetlicy, a także w domu z rodzicami. Podczas wykonywania wielkanocnych ozdób uczniowie rozwijali umiejętności plastyczno-techniczne, a co bardzo ważne poznawali tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych. Ozdoby na kiermasz cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wszystkie rękodzieła artystyczne znalazły swoich nabywców.
Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom klas I a, I b i I c za pomoc w zorganizowaniu kiermaszu.
Eksperymenty w Małej Świetlicy
Ciekawe dlaczego wulkany wybuchają?
Świetliki miały okazję to sprawdzić. W tym celu skonstruowaliśmy z papieru wulkaniczny stożek, za komin wulkanu posłużył nam słoik po dżemie. Do gotowej konstrukcji wlaliśmy ciepłą wodę i płyn do naczyń, a następnie dodaliśmy odrobinę sody oczyszczonej. Aby wywołać reakcję chemiczną zalaliśmy to octem. Substancje natychmiast ze sobą zareagowały ukazując naszym oczom piękny, pienisty, wulkaniczny wybuch. Ile było radości. Dla uatrakcyjnienia kolejnego wybuchu dodaliśmy czerwony barwnik. Eksperyment zaliczamy do udanych. Z pewnością jeszcze kiedyś do niego wrócimy.