• Jest taki dzień

• Jest taki dzień bardzo ciepły choć grudniowy

Dzień zwykły dzień w którym gasną wszelkie spory

Jest taki dzień w którym radość wita wszystkich

Dzień który już każdy z nas zna od kołyski.

O wyjątkowości świąt Bożego Narodzenia stanowi Wigilia, której momentem kulminacyjnym jest wieczerza rozpoczynająca się wraz z pierwszą gwiazdką. Jest to niezwykły, uroczysty, wzruszający i najbardziej rodzinny czas.

• Wyniki konkursu

• W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbył się konkurs na kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim „MY CHRISTMAS CARD”. Wszystkie prace zobaczyć można na tablicy w pracowni językowej (sala nr 10 na parterze).

Zwycięzcy konkursu:

I MIEJSCE - LENA ŁUGOWSKA KL. VI A

II MIEJSCE - EWA KACAŁA KL. V B

III MIEJSCE - HANIA ŁYSKAWA KL. IV B

• Młodzieżowa Rada Miasta

• W dniu 7 grudnia nasze uczennice Aleksandra Piątkowska i Wiktoria Skrzypczynska zostały zaprzysiężone na radnych Młodzieżowej Rady Miasta Ostróda. Gratulujemy i życzymy samych sukcesów.

• Warsztaty bożonarodzeniowe

• Magiczny czas.... nasze pracowite Elfy tworzą piękne ozdoby w Pracowni Mikołaja. Wyjątkowe i klimatyczne warsztaty to idealna okazja, aby nie tylko poczuć magię świąt, ale też zintegrować grupę.

• Mikołajki 2023

• Już Mikołaj grzeje sanie,

Czego pragniesz niech się stanie.

Każde z marzeń skrytych w głębi

Święty Dziadek może spełnić.

• Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

• 5 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Szkole Podstawowej nr 3 w Ostródzie odbyła się Miejska Gala Wolontariatu. Wzięli w niej udział przedstawiciele Klubu Ośmiu naszej szkoły wraz z opiekunami wolontariatu, Magdaleną Sikorską oraz Anną Szurgot. Podczas gali zaprezentowany został wspaniały i wzruszający program artystyczny. Nowi wolontariusze złożyli uroczyste ślubowanie a  pan Burmistrz Zbigniew Michalak osobiście  wręczył podziękowania wolontariuszom oraz opiekunom. Nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku i pamiątek. Uroczystość ta, była także finałem akcji charytatywnej „ Zbiórka Pluszaków dla Strażaków”. Nasza szkoła przekazała 6 worków i toreb maskotek, które uzbierane zostały dzięki wspaniałym sercom naszych uczniów i ich opiekunów.

Z całego serca dziękujemy!!!

•   Świąteczna dekoracja miejskiej choinki.

•   Zgodnie z coroczną ostródzką tradycją, w sobotę 2 grudnia  2023 roku, obchody Miejskich Mikołajek rozpoczęto  od wspólnej dekoracji choinki w parku przy pasażu. Włodarze miasta    w asyście druhów z OSP Ostróda oraz dużej grupy  dzieci  z rodzicami i  delegacji społeczności  z ostródzkich szkół, zawieszali ozdoby bożonarodzeniowe wykonane specjalnie na tę okazję. Pojawił  się też Mikołaj w towarzystwie cyklistów i było wiele atrakcji, słodyczy i radości.

My też tam byliśmy i poczuliśmy magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia