Dla Mamy
Konkurs szkolny Miniplayback Show
Niecodzienna lekcja
Z ogromną przyjemnością informujemy o wynikach konkursu z języka angielskiego Galileo:
KLASA V a
Marcin Bors- dyplom uznania
Aleksandra Nowikiewicz- dyplom uznania
Julia Zmysłowska- dyplom uznania
Bartosz Zawistowski- dyplom uznania
Karol Cegiełka- dyplom uznania
Aleksander Kisieliński- dyplom uznania
Amelia Cichocka- dyplom uznania
KLASA VI b
Artur Sikorski- Dyplom laureata, Nagroda książkowa
KLASA VII b
Iwan Wanowicz- Dyplom laureata, Nagroda książkowa
Adam Knowski- Dyplom laureata
KLASA 8 a i b
Jakub Ćwikliński- Dyplom laureata
Alicja Łyskawa- Dyplom laureata
Wiktoria Nosewicz – Dyplom wyróżnienia
Oskar Bachanek- Dyplom uznania
Gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów.
MAJOWE ŚWIĘTA
- 22
Spotkanie z poezją
28. kwietnia troje uczniów naszej szkoły: Julia Zmysłowska, Karol Zaborowski i Filip Oryl wzięło udział w eliminacjach miejskich wojewódzkiego konkursu recytatorskiego "Spotkania z poezją". Całej trójce gratulujemy udanych występów. Za Karola będziemy trzymać kciuki 31. maja, gdyż będzie reprezentował naszą społeczność na eliminacjach rejonowych. Powodzenia!
2
Pracowity Dzień Ziemi
Zapraszamy
DNI OTWARTE W SZKOŁACH PONADPODSTAWOWYCH
„Najlepiej razem - w rodzinie, w szkole, z przyjaciółmi…”
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziałuw konkursie plastycznym : „Najlepiej razem - w rodzinie, w szkole, z przyjaciółmi…”
Celem konkursu jest:
uwrażliwienie wychowanków w zakresie wartości, które mają ogromne znaczenie w życiu każdego człowieka, takich jak: miłość, przyjaźń, bezpieczeństwo, tolerancja, a szczególnie szacunek dla innych,
- podkreślenie znaczenia relacji i więzi z osobami w najbliższym otoczeniu, empatycznego otwarcia się na potrzeby innych oraz czerpania radości płynącej ze wspólnego życia,
- rozwijanie uzdolnień, zainteresowań oraz kreatywności uczestników poprzez poszukiwanie ciekawych rozwiązań i różnorodnych technik plastycznych.
Konkurs skierowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gustawa Gizewiusza w Ostródzie,
Zadaniem uczestnika jest przygotowanie plakatu formatu A3 lub większego, dowolną techniką plastyczną. Mile widziane oryginalne prace z humorystycznym podejściem do istoty konkursu :)
Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach, dla uczniów klas:
- I - III
- IV –VI
- VII - VIII
W każdej kategorii będą przyznane 3 nagrody główne i 3 wyróżnienia.
Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie i dostarczenie indywidualnej pracy plastycznej, będącej twórczą interpretacją tematu, do dnia 12 maja 2023 roku (do małej świetlicy - obok głównego wejścia do szkoły).
Ogłoszenie wyników oraz ekspozycja wszystkich prac plastycznych, zgłoszonych do konkursu, będzie zaprezentowane na okolicznościowej wystawie zorganizowanej z okazji Święta Patrona naszej szkoły Gustawa Gizewiusza w dniu 19 maja 2023 roku.
Serdecznie zapraszamy !
Nauczyciele świetlicy: Anna Szurgot i Wioletta Petka - Cichosz
MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA
Tydzień Bibliotek
Ekolandia
Najpiękniejsza pisanka - wyniki konkursu
W Szkolnym Konkursie „Najpiękniejsza Pisanka” zwyciężyły ex aequo Michalina Gwara z 6a i Ewa Kacała z 4b. Te same osoby zostały zauważone, a właściwie ich pisanki w 22 Ostródzkim Międzyszkolnym Konkursie ”Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”, gdzie Ewa Kacała zajęła I miejsce, Michalina Gwara otrzymała wyróżnienie. Składamy Gratulacje!!!
Pozostali zwycięzcy i uczestnicy szkolnego konkursu:
Jerzy Sydorczyk - 3b i Kalina Olejarczyk - 3c – II miejsce
Janek Górski – 2a - III miejsce
Jasmina Szostak 3b, Adriana Kopylovska 3c
Wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie bardzo dziękujemy i życzmy dalszych sukcesów.
Organizatorzy konkursu:
Lidia Filarska i Katarzyna Malewska
2
Akcja Żonkil 2023
19 kwietnia 2023 r. przypada 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów i Żydówek podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby.
Jak zrobić własny żonkil? Wystarczy, że pobierzecie szablon ze strony, wydrukujecie go i złożycie (pomoże w tym wideoinstrukcja).
Klasy : 7b , 8a, 8b obejrzały film "Zdążyć przed Panem Bogiem" wywiad z Markiem Edelmanem. Uczniowie na podstawie szablonu wykonali żółte żonkile - symbol powstania w getcie warszawskim.
76
83. Rocznica zbrodni katyńskiej
Uwaga, Ósmoklasiści
Zielone serce szkoły- Projekt sp2
WIELKANOC
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy wiosenne życzenia, aby w czasie Święta Paschy
w Waszych sercach, rodzinach i domach zagościła radość, spokój i wielka nadzieja odradzającego się życia.
Miejski Konkurs Wiedzy Pożarniczej
Turniej Wiedzy Pożarniczej – etap miejski
W czwartek 30 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się miejski finał Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod Patronatem Burmistrza Miasta Ostróda - Zbigniewa Michalaka. Turniej składał się z testu pisemnego dotyczącego wiedzy pożarniczej. Pięcioro uczniów z każdej kategorii wiekowej, którzy uzyskali najwięcej punktów zakwalifikowało się do finału, gdzie ustnie udzielali odpowiedzi na wylosowane pytania. Naszą szkołę reprezentowali:
Nikola Górska – klasa IV b
Ewa Kacała – klasa IV b
Dominik Misiowiec – klasa IV b
Bartek Zawistowski- klasa V a
Aleksander Kisieliński – klasa V a
Uczennica klasy IV b Ewa Kacała zajęła IV miejsce.
Gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i znakomite przygotowanie. Zwycięzcom Turnieju życzymy dalszych sukcesów na etapie powiatowym.19
Światowy Dzień Wody w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostródzie - “Przyspiesz zmiany. Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć w świecie.”
W ramach obchodów Święta wody “Koło Przyrodnicze SP 2 Ostróda” wytyczyło szereg działań edukacyjno-dydaktycznych wraz z przeprowadzeniem akcji sprzątania terenów nadwodnych. Akcja ta została zorganizowana we współpracy z Nadzorem Wodnym w Ostródzie.
Działania edukacyjno-dydaktyczne obejmowały przeprowadzenie zajęć w oparciu o materiały udostępnione przez Polską Akcję Humanitarną, dotyczące tematyki związanej z zagadnieniem wirtualnej wody, w tym naszych indywidualnych wyborów wpływających na jej globalne zużycie oraz braku dostępu do wody na świecie i pomocy humanitarnej. Podopieczni świetlicy szkolnej przygotowali gazetkę zatytułowaną “Co dla ludzi oznacza brak dostępu do czystej wody?” wskazującą na przyczyny i skutki niedoboru czystej wody oraz sposoby pomocy osobom dotkniętym tym problemem. Rozwiązywali karty pracy “W jaki sposób ludzie na świecie pozyskują wodę?’ oraz “Wyprawa po wodę”. Ponadto nasze dzielne świetliczaki wraz z wychowawczyniami p. Zofią Zaleską oraz Ewą Jarzynką, w myśl hasła “Przyspiesz zmiany” włączyły się do akcji sprzątania terenów w pobliżu kanału Ostródzko-Elbląskiego.
Starsi uczniowie należący do Koła Przyrodniczego, po zapoznaniu się z materiałami tj. m.in. obejrzeniu filmów, przeczytaniu broszur informacyjnych, przygotowali dekoracje z ciekawostkami dotyczącymi wody oraz informacjami o jej właściwościach. Wykonali również doświadczenia obrazujące działanie oczyszczalni ścieków oraz filtra wody.
Klasa 5b wraz z wychowawczynią panią Anną Bielawską oraz uprzątnęła teren w pobliżu kładki pod Zamkiem Ostródzkim.
Klasa 6b wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Radecką oraz panią Alicją Kołakowską uprzątnęła fragment brzegu jeziora Drwęckiego.
Klasa 7b w ramach obchodów Światowego Dnia Wody sprawdzała doświadczalnie właściwości wody jako rozpuszczalnika.
Wszystkim zaangażowanym w obchody Światowego Dnia Wody bardzo dziękujemy, zwłaszcza społeczności szkolnej, Polskiej Akcji Humanitarnej za udostępnienie materiałów, Nadzorowi Wodnemu w Ostródzie za zaproszenie nas do akcji sprzątania terenów nadwodnych i wyposażenie w potrzebny sprzęt.
35Uczniowie klasy 8a równiez zaangażowali się w obchody Dnia Wody. 29 marca porządkowali nabrzeże Drwęcy
2
Archiwum Aktualności