- Informacje ogólne
- Aktualności
- Regulamin biblioteki
- Regulamin MCI
- Regulamin wypożyczania podręczników i materiałów ćwiczeniowych
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
- Moja Książka -Recenzja
- Wielka Liga Czytelników
- Lekcje biblioteczne
- Czytanie na dywanie
- Noc w bibliotece
- Ogłoszenia o konkursach czytelniczych
- Miedzyszkolny konkurs czytelniczy" Baśnie i legendy naszego regionu"
- Konkurs pięknego czytania
- Jak czytać dziecku? Porady dla rodziców
- Nowi czytelnicy
- Lektury
- Wybory książek
- Jak nie czytam, jak czytam .
- Rzuć wszystko, zacznij czytać
Lekcje biblioteczne
2023/2024
Podczas lekcji bibliotecznych w klasach 7a i 7b uczniowie wykorzystywali nowoczesne techniki nauki. Lekcje poświęcone Mikołajowi Kopernikowi wykorzystali do zakodowania ważnych informacji o życiu i działalności znanego prawnika i kanonika. Za pomocą generatora kodów QR powstały kody, które posłużą jako zadania podczas nocnego czytania książek.
Komiks paragrafowy to rodzaj gamebooka, czyli książki, w której czytelnik staje się graczem - może on podejmować wybory za bohaterów i dzięki temu przeżywać inne przygody. Uczniowie klasy 6 b mieli okazje podczas zajęć bibliotecznych poznać najnowasze tytuły tego gatunku zanjdujące sie w szkolnej bibliotece.
2022/2023
18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Data ta jest związana z dniem urodzin Alana Alexandra Milnego, twórcy postaci jednego z najbardziej znanych na świecie misiów, Kubusia Puchatka. z tej okazji uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w spotkaniu z książka "Kubuś Puchatek". Wspólnie zaśpiewali 100 lat dostojnemu jubulatowi i wykonali laurkę. Uczniowie mogli rowniez wypożyczyc ksiązki.
2020/2021
2 listopada na małej świtelicy mialo miejsce spotkanie z książką Grzegorza Kasdepke " Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu" . Uczniowie klas I- III wysluchali serii przygód Kuby i Buby, a naciekawsze zilustrowali.
2019/2020
Zajęcia czytelnicze
3 marca dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniowie klasy 5a miały okazję po raz kolejny raz doświadczyć przyjemności płynącej z czytania. Pani Ewelina Tańska kierownik Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej
w Ostródzie przeprowadziła zajęcia literacko- plastyczne. Przedszkolaki wysłuchały mądrego wiesza o przyjaźni –„ Przyjaciele zajączka” Ludwika Wiszniewskiego. Po dyskusji dzieci przystąpiły do plastycznej realizacji utworu. Powstałe prace przedstawiały : wiewiórki, sowę lekarkę, przepiórki, króliczka.Natomiast uczniowie klasy 5a wysłuchały utworu Legendę o warszawskim Bazyliszku Wandy Chotomskiej. Po dyskusji zaprezentowały swoje wyobrażenie legendarnego potwora.
Uczniowie klasy I A czytelnikami !
20 listopada uczniowie klasy klasa I A po raz pierwszy wypożyczyli książki z biblioteki szkolnej . Podczas spotkania piewszoklasiści zapoznali się z Regulaminem oraz księgozbiorem biblioteki.
Spotkanie z książką "Mała Wiedźma Jagodzia" Agaty Póltorak
30 października dla uczniów klas I- III spotkanie z książką Agaty Półtorak. Ckętni uczniowie wysłuchali fragmenty ksiązki, a świetliki malowaly ilustracje do wysłuchanego fragmentu książki.
2018/2019
14.01.2019 i 17.01.2019na małej świetlicy szkolnej „Świetliki” pani Ewa Ołtuszewska poprowadziła ciekawe zajęcia o charakterze czytelniczo – plastycznym – „Wspominamy Święta Bożego Narodzenia. Zaproszenie do biblioteki szkolnej”.Celem zajęć było przede wszystkim propagowanie literatury o tematyce świątecznej znajdującej się w naszej bibliotece.Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali historii bożonarodzeniowych sarenek, a następnie tworzyli ilustracje do tekstu.Mieli również okazję do rozwijania kreatywności poprzez malowanie figurek gipsowych.21 listopada uczniowie oddziałów przedszkolnych i klasy 4 A uczestniczyli w warsztatach czytelniczych prowadzonych przez Kierownika Biblioteki Pedagogicznej w Ostródzie E. Tańską
Przedszkolaki wysłuchały wiersza "Na straganie" Jana Brzechwy, a następnie przystąpiły do pracy: rozpoznawały warzywa, rysowały.
Natomiast klasa czwarta wykonała plakat- reklamujący książkę.
KLASA VIII A uczestniczyła w lekcji bibliotecznej Arkady Fidler - podróżnik i literat.
Uczniowie klas piątych uczestniczyli w zajęciach czytelniczych. Nauczyli się korzystać z katalogu alfabetycznego i wyszukiwać informacje niezbędne do skatalogowania książki.
Uczniwie klas IV - VI uczestniczyli w wielu lekcjach biblioetecznych. Dzięki nim lepiej poznali księgozbiór biblioteki. Wielkie zaintersowanie wzbudziła wirtualna wycieczka po słynnych bibliotekach.
Biblioteka Uniwersyteka w Warszawie zachwyciła nowoczesną architekturą i ogrodem na dachu.
Grupy przedszkolne uczestniczyły w kolejnych zajęciach czytelniczych „Zwierzęta w utworach Wandy Chotomskiej”. Prowadziła je kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Ostródzie Ewelina Tańska. Uczestnicy wysłuchali utworu „ Przygody jeża spod miasta Zgierza"
11. 11.2016
Niecodziennego charakteru nabrały zajęcia czytelnicze w przeddzień Święta Niepodległości przeprowadzone przez nauczycielkę biblioteki M. Golan dla uczniów klasy II a . Drugoklasiści obejrzeli film „Polak mały”, przeczytali wiersze: „Kto ty jesteś?’ i „Symbole narodowe” zamieszczone w dwutygodniku „Świerszczyk” oraz wykonały techniką origami orła z kołek. Zabawy przy tym było co niemiara.
Uczniowie z klas O 26 października uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Poznali prace biblioteki i literaturę związana z jesienią. Wspólne zabawy ruchowe na temat przeczytanych utworów spodobały się najmłodszym. Podobne zajęcia odbywać się będą cyklicznie.
Uczniowie klas trzecich złożyli wizytę w bibliotece. Zapoznali się z tajnikami pracy nauczyciela bibliotekarza
oraz poznali twórczość H. CH. Andersena. Obejrzeli baśń „ Calineczka”Klasy pierwsze odwiedziły bibliotekę, gdy poznały literę A . Oglądały kolorowe albumy o sztuce , samolotach, zwierzętach i kosmosie. Taka lekcja nie pozwoli zapomnieć o pierwszej literze alfabetu.