• Klasy 8 a i 8b posadziły magnolię

• Sadzenie drzewka  przez uczniów klasy ósmych, to tradycja naszej szkoły. Tegoroczni absolwenci  wraz z rodzicami pozostawili po sobie okazałą różową magnolię. Roślina  będzie  ozdobą  terenu przed szkołą oraz dowodem wdzięczności  za radość wspólnie  spędzonych lat.

• BEZPIECZNE WAKACJE

• Lato to ulubiona pora roku wielu dzieci – i nie bez powodu. Długie letnie dni zapewniają wyczekiwaną przerwę od szkoły i często są wypełnione pływaniem, gotowaniem, podróżami i zabawą na świeżym powietrzu. Ale lato może nieść ze sobą również niebezpieczeństwo dla dzieci. Uczniowie klasy VA, VB , VII B i VIII A  postanowili wziąć udział w projekcie z języka angielskiego pt.’ SAFE SUMMER HOLIDAYS’, który dotyczył bezpiecznych wakacji. Uczniowie przygotowali bardzo ciekawe plakaty, które zostały zawieszone na szkolnym korytarzu. Głównym celem projektu na temat: ”Bezpieczne wakacje”, jest edukacja dzieci i młodzieży na rzecz bezpieczeństwa oraz stwarzanie sytuacji ułatwiających uczniom rozpoznanie i nazywanie zagrożeń, jakie można spotkać podczas letniego wypoczynku.

• Jak nie czytam, jak czytam

•      7 czerwca o 10.00 uczniowie SP2 włączyli sie do ogólnopolskiej akcji Jak nie czytam, jak czytam. Pogoda  sprzyjała czytaniu na świeżym powietrzu. Na szkolnym dziedzińcu działo się wiele. Wszyscy czytali swoje ulubione ksiązki. Czytelnicy z klasy  2 a utworzyli żywy napis - CZYTAMY. Fani postaci literackich przebrali się za swoich idoli. Ci, którzy nie dawali wiary, że młode pokolenie czyta, już nie mogą mieć nawet cienia wątpliwości.
                 Czytanie pozwała zredukawac stres, poprawia pamięć i  koncentrację uwagi, rozwija wrażliwość na innych, poszerza wiedzę, stymuluje mózg oraz  kształtuje osobowość, a przede wszystkim  jest wspaniałą zabawą. Codzinnie korzystajmy z dobrodziejstw płynących z czytania.

• Szukamy Bazyliszka

• Dziś w południe w okolicach SP2 przechodnie widzieli niezidentyfikowanego stwora. Z zeznań świadków wynikało, że był to Bazyliszek. Niestety nikt nie mógł określić, gdzie się ukrył. Klasa 1a, znając Bazyliszka z legendy, postanowiła odszukać stwora. Aby się to udało, dzieci przygotowały ogłoszenia w formie pisemnej oraz obrazkowej. Uczniowie samodzielnie musieli dojść, w jaki sposób ułożyć tekst, czyli jakie informacje muszą być zawarte, aby smok się odnalazł. Lenka Szymczak przypomniała innym, aby nie patrzyli Bazyliszkowi w oczy. Groziło im bowiem, ze zostaną zamienieni w kamień. Dzielne dzieci wytrwaleszukały śladów smoka, ale czy go znalazły? To już kolejna legenda :)

•  7 czerwca 2023 godzina 10.00- Jak nie czytam, jak czytam
          • 7 czerwca 2023 godzina 10.00- Jak nie czytam, jak czytam

•

Zapraszamy wsystkich uczniów, rodziców, pracowwnikow do wzięcia udzialu w ogolnopolskiej akcji promujacej czytanie.  W 2023 ROKU W AKCJI JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM UDZIAŁ ZADEKLAROWAŁO 2398 INSTYTUCJI! w tym i nasza szkola . Można sprawdzic na mapie

Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Chcemy dać każdej uczennicy i uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych, bardziej lub mniej rozrywkowych okolicznościach, bez dorabiania dydaktycznej otoczki.

Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek.

• Mistrza Ortografii 2023"

• W ostatnim dniu maja, na zaproszenie  polonistki Pani Anny Kowalskiej, uczniowie ostródzkich szkół podstawowych gościli w naszej szkole, aby rywalizować o tytuł "Mistrza Ortografii 2023". Uczestnicy przystąpili do konkursu w dwóch kategoriach wiekowych - klas IV-VI oraz VII-VIII. Ich zadaniem było napisanie dyktanda a także rozwiązanie testu ortograficznego, w którym mierzyli się m.in. z zadaniami z zakresu nauki o języku i interpunkcji. Obie części były bardzo wymagające. Jednak młodzi entuzjaści ortografii poradzili sobie doskonale.

Tytuł " Mistrza Ortografii 2023" w kategorii klas młodszych zdobył Tymoteusz Prella z Zespołu Szkół Salezjańskich, wśród klas starszych niepokonany był Hubert Jankowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostródzie. Serdecznie gratulujemy!

Pozostali wyróżnieni uplasowali się następująco:

(IV-VI)

m-ce I: Gabriel Przyborowski (ZSS)

m-ce II: Anna Madejek (SP6)

m-ce III: Lena Ługowska (SP2)

(VII-VIII)

m-ce I: Dominika Ługiewicz (SP6)

m-ce II: Hanna Baumann (SP2)

m-ce III: Rafał Marchlewski (SP2)

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy wytrwałości we wzbogacaniu wiedzy o języku.