17 marca gościlismy w bibliotece Kicię Kocię - bohaterkę serii książek. I co najważniejsze, przygody Kici Koci stworzone przez Anitę Głowińską, posiadają niezaprzeczalne walory wychowawcze i dydaktyczne. Warto przy tym dodać, że Kicia Kocia w 2025 roku świętuje swoje już 15. urodziny! Dla uczniow klas 0a i 0b spotkanie z sympatyczną bohaterką było nie lada przeżyciem.
Z życia szkoły
Kicia Kocia w bibliotece
- 27
Zdrowe zmiany zaczynamy
- 17
8 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z panią dietetyk Katarzyną Adamkowską z Poradni Dobry Dietetyk w Ostródzie. Tematem spotkania były "Zasady zdrowego żywienia oraz zdrowego stylu życia wśród dzieci” w ramach projektu pod nazwą „Zdrowe zmiany zaczynamy” prowadzonego w naszej szkole. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest zrównoważona dieta, regularne spożywanie posiłków oraz odpowiednie nawodnienie organizmu. Pani dietetyk podkreśliła, jak duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie ma ograniczenie spożycia cukru i przetworzonych produktów, a także regularna aktywność fizyczna.
Dziękujemy Pani dietetyk za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz za inspirację do dbania o zdrowie na co dzień! 🌿💪
13W ramach projektu „Zdrowe zmiany zaczynamy” w naszej szkole gościła higienistka stomatologiczna, pani Paulina Szeluga, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała dzieciom jak dbać o higienę jamy ustnej, jak prawidłowo szczotkować zęby oraz pokazała kilka stomatologicznych przyrządów, których nie trzeba się bać, odwiedzając gabinet dentystyczny. Bardzo dziękujemy pani Paulinie
Dni Otwarte Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
Konkurs Plastyczny z okazji Światowego Dnia Wody
Regulamin_Konkursu_Swieto_Wody_2025.pdf
Prace plastyczne uczniowie przynoszą do Pani Malewskiej do 18 marca 2025r.
Kiermasz
Konkurs GALILEO z Języka Angielskiego.
Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie,
przypominamy, że w dniu 12 marca 2025 r. w środę odbędzie się w naszej szkole Konkurs GALILEO z Języka Angielskiego.
Zapraszamy uczestników do sali językowej nr 10 na parterze:
o godz. 8:00 – uczniowie klas VII i VIII
o godz. 9:00 - uczniowie klas IV, V i VI
Ważne: uczniowie są proszeni o przybycie 10 minut wcześniej, aby zająć miejsca i zakodować karty testowe. Uczniowie przynoszą na konkurs tylko niebieskie lub czarne długopisy.
W ZDROWYM CIELE ZDROWY MÓZG- warsztaty dla klas 4
Gmina Miejska Ostróda w partnerstwie z Impuls Szkolenia Dorota Tomaszewicz uzyskała dotację na projekt "Włączeni w edukację - rozwijanie i wskazywanie mocnych stron uczniów" z programu Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027,
Priorytet 6:Edukacja i kompetencje EFS+.Projekt ma na celu podniesienie kompetencji kluczowych, umiejętności podstawowych i przekrojowych uczniów szkół podstawowych i zdobycie kompetencji przez nauczycieli poprzez zajęcia uzupełniające, edukację włączającą, szkolenia nauczycieli, działania przeciwdziałające dyskryminacji oraz rodziców/opiekunów prawnych z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji.Powyższy cel osiągniemy poprzez realizację programu rozwojowego szkoły zakładającego:
1. Rozwój umiejętności podstawowych w zakresie tworzenia i prawidłowego rozumienia informacji pisemnej oraz rozwój i wykorzystanie myślenia matematycznego.
2. Stworzenie warunków dla realizacji edukacji włączającej, w tym uwzględniającej potrzeby wynikające z niepełnosprawności lub innej niekorzystnej sytuacji.
3. Rozwój umiejętności przekrojowych m.in: umiejętności osobiste, społeczne, uczenia się, myślenie krytyczne, przedsiębiorczość, kreatywność.
4. Wsparcie nauczycieli dające możliwość nabycia oraz doskonalenia umiejętności, kompetencji przygotowujących do pracy z uczniem o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych oraz rozwój osobisty.
5. Realizację wsparcia dla uczniów, rodziców, nauczycieli z zakresu przeciwdziałania niedyskryminacji.
Efektem projektu będzie podniesienie kompetencji kluczowych, umiejętności podstawowych i przekrojowych 309 uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Miasta Ostróda, doskonalenie umiejętności i kompetencji 107 nauczycieli oraz wsparcie 61 rodziców i opiekunów uczniów.
5
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Dzień otwarty
- 46
Zapraszamy
Ważne!
1 lutego 2025r. nastapila zmiana konta
36 1090 2718 0000 0001 6103 9446
Konkurs plastyczny i filmowy
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej ogłosił konkurs plastyczny oraz filmowy, który skierowany jest do dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych. Konkurs plastyczny (indywidualny) polega na stworzeniu pracy plastycznej pt. "Współpraca Państwowej Straży Pożarnej z innymi służbami" i skierowany jest do uczniów klas 1-3 Szkół Podstawowych.
Konkurs filmowy (zespołowy) polega na nagraniu spotu filmowego pt. "Dlaczego warto zostać strażakiem?" i skierowany jest do uczniów klas 4-8 Szkół Podstawowych.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.
Regulamin konkursu, niezbędne załączniki oraz adres do wysyłki prac znajdują się na stronie internetowej Komendy Głównej PSP pod poniższym linkiem: https://www.gov.pl/web/kgpsp/rok-2025
Prace konkursowe w Komendzie Głównej PSP w Warszawie można składać do dnia 4 kwietnia 2025r. Istnieje również możliwość złożenia prac wraz z wymaganymi załącznikami za pośrednictwem Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie przy ul. Stapińskiego 19C w Ostródzie do dnia 28.03.2025r.
Ferie nie muszą być nudne
FERIE ZIMOWE OD 27.STYCZNIA DO 9 LUTEGO
Konkurs czytelniczy - "Czytamy książki Kornela Makuszyńskiego"
Dwoje uczniów naszej szkoły Julia Zmysłowska z kl. 7b i Karol Hebda z kl. 6a reprezentowało dzisiaj naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym pt. "Czytamy książki Kornela Makuszyńskiego" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Ostródzie. W tegorocznej edycji uczestnicy zmierzyli się z treścią "Wyprawy pod psem". Poszło im znakomicie! Julka zajęła zaszczytne 3. miejsce, a Karol... był najlepszy ze wszystkich Gratulujemy sukcesów! A nade wszystko tak skutecznego zamiłowania do czytania książek.
Zrozumieć, by działać
23 stycznia Radoslaw Gruss pracownik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie przedstawaił rodzicom prelekcję „Zrozumieć, by działać – wiedza kluczem do profilaktyki”. Celem wykladu było zaprezentowanie wiedzy na temat środków psychoaktywnych oraz ich wpływu na młodzież i dorosłych.
Włączeni w edukację
- 14
"Dziewczyna z ulicy Długiej"
- 22
Włączeni w edukację - rozwijanie i wskazywanie mocnych stron uczniów"
W ramach projektu "Włączeni w edukację - rozwijanie i wskazywanie mocnych stron uczniów"
realizujemy diagnozy i konsultacje indywidualne dla uczniów oraz szkolenia kompetencyjne dla
nauczycieli.
Obecnie nauczyciele szkół podstawowych w Ostródzie uczą się praktycznej realizacji zadań
interdyscyplinarnych w zakresie zajęć matematycznych i zajęć rozwijających umiejętność tworzenia i
przetwarzania informacji oraz rozwiązanie wspierająca pracy z uczniami o zróżnicowanych potrzebach
edukacyjnych z wykorzystaniem Unikatowego Kodu Uczenia (się)®
W ramach projektu nauczyciele realizują zajęcia z uczniami pod hasłem Mistrzowie Kompetencji
Matematycznych oraz Mistrzowie Tworzenia i Rozumienia informacji.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
5
Dbamy o zdrowie
Nasza szkoła realizuje kilka profilaktycznych projektów w zakresie zdrowego trybu życia, promowania właściwego odżywiania i picia czystej wody. Takie programy jak: Trzymaj formę, Bieg po zdrowie, Czysta woda zdrowia doda, Ɓłękitni aktywni, Szkoła promująca zdrowie. W ramach tych programów realizujemy podczas zajęć tematy dotyczące promocji zdrowia. 16.01 na lekcji biologii uczniowie wykazali się wiedzą na temat szkodliwości picia napojów kolorowych i gazowanych. Stosowali swoje umiejętności matematyczne do przeliczania zawartości cukru odczytanego z etykiet, na ilość łyżeczek. Stworzyli również plakaty, które w bardzo obrazowy sposób ukazały ile cukru zawierają napoje, po które codziennie sięgają.
Archiwum Aktualności