• Lekcje biblioteczne

• 2023/2024

Podczas lekcji bibliotecznych w klasach 7a i 7b uczniowie wykorzystywali nowoczesne techniki nauki. Lekcje poświęcone Mikołajowi Kopernikowi wykorzystali do zakodowania  ważnych informacji  o życiu i działalności znanego prawnika i kanonika. Za pomocą generatora kodów QR powstały kody, które posłużą jako zadania podczas nocnego czytania książek.

Komiks paragrafowy to rodzaj gamebooka, czyli książki, w której czytelnik staje się graczem - może on podejmować wybory za bohaterów i dzięki temu przeżywać inne przygody. Uczniowie klasy 6 b mieli okazje podczas zajęć bibliotecznych poznać najnowasze tytuły tego gatunku zanjdujące sie w szkolnej bibliotece.

2022/2023

18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Data ta jest związana z dniem urodzin Alana Alexandra Milnego, twórcy postaci jednego z najbardziej znanych na świecie misiów, Kubusia Puchatka. z tej okazji uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w spotkaniu z książka "Kubuś Puchatek". Wspólnie zaśpiewali 100 lat dostojnemu jubulatowi i wykonali  laurkę. Uczniowie mogli rowniez wypożyczyc ksiązki.

2020/2021

2 listopada na małej świtelicy mialo miejsce  spotkanie z książką Grzegorza Kasdepke " Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu" . Uczniowie klas I- III wysluchali serii przygód Kuby i Buby, a naciekawsze zilustrowali.

Zajęcia czytelnicze

3 marca dzieci  oddziałów przedszkolnych i uczniowie  klasy 5a miały  okazję po raz  kolejny raz doświadczyć przyjemności płynącej z czytania. Pani Ewelina Tańska kierownik Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej
          w Ostródzie przeprowadziła  zajęcia literacko- plastyczne. Przedszkolaki wysłuchały mądrego wiesza o przyjaźni –„ Przyjaciele zajączka” Ludwika Wiszniewskiego. Po dyskusji dzieci  przystąpiły do plastycznej realizacji  utworu. Powstałe prace przedstawiały : wiewiórki, sowę lekarkę,  przepiórki, króliczka.

Natomiast uczniowie klasy 5a wysłuchały utworu Legendę o warszawskim Bazyliszku  Wandy Chotomskiej. Po dyskusji  zaprezentowały swoje wyobrażenie legendarnego potwora.

Uczniowie klasy I A czytelnikami !

20 listopada uczniowie klasy  klasa I A po raz pierwszy wypożyczyli  książki z biblioteki szkolnej . Podczas spotkania piewszoklasiści zapoznali się z Regulaminem oraz księgozbiorem biblioteki.

Spotkanie z książką "Mała Wiedźma Jagodzia"  Agaty Póltorak

30 października dla uczniów klas I- III spotkanie z książką Agaty Półtorak. Ckętni uczniowie wysłuchali fragmenty ksiązki, a świetliki malowaly ilustracje do wysłuchanego fragmentu książki.

14.01.2019 i 17.01.2019

na małej świetlicy szkolnej „Świetliki” pani Ewa Ołtuszewska  poprowadziła ciekawe zajęcia o charakterze czytelniczo – plastycznym – „Wspominamy Święta Bożego Narodzenia. Zaproszenie do biblioteki szkolnej”.

Celem zajęć było przede wszystkim propagowanie literatury o tematyce świątecznej znajdującej się w naszej bibliotece.
          Uczniowie  z wielkim zainteresowaniem wysłuchali historii bożonarodzeniowych sarenek, a następnie tworzyli ilustracje do tekstu.

Mieli również okazję do rozwijania kreatywności poprzez malowanie figurek gipsowych.

Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.

21 listopada uczniowie oddziałów przedszkolnych i klasy 4 A uczestniczyli w warsztatach czytelniczych prowadzonych przez Kierownika Biblioteki Pedagogicznej w Ostródzie E. Tańską

Przedszkolaki wysłuchały wiersza "Na straganie" Jana Brzechwy, a następnie przystąpiły do pracy: rozpoznawały warzywa, rysowały.

Natomiast klasa czwarta wykonała plakat- reklamujący książkę.

KLASA VIII A uczestniczyła w lekcji bibliotecznej Arkady Fidler - podróżnik i literat.

Arkady_Fidler.pptx

Uczniowie klas piątych uczestniczyli w zajęciach czytelniczych. Nauczyli się korzystać z katalogu alfabetycznego i wyszukiwać informacje niezbędne do skatalogowania książki.

Uczniwie klas IV - VI uczestniczyli w wielu lekcjach biblioetecznych. Dzięki nim lepiej poznali księgozbiór biblioteki. Wielkie zaintersowanie wzbudziła wirtualna wycieczka po słynnych bibliotekach.

Biblioteka Uniwersyteka w Warszawie zachwyciła nowoczesną architekturą i ogrodem na dachu.

Grupy przedszkolne uczestniczyły w kolejnych zajęciach czytelniczych „Zwierzęta w utworach Wandy Chotomskiej”. Prowadziła je kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Ostródzie Ewelina Tańska. Uczestnicy wysłuchali utworu „ Przygody jeża spod miasta Zgierza"

11. 11.2016

Niecodziennego charakteru nabrały zajęcia czytelnicze  w przeddzień Święta Niepodległości przeprowadzone przez nauczycielkę biblioteki M. Golan dla uczniów klasy II a . Drugoklasiści  obejrzeli film „Polak mały”, przeczytali wiersze: „Kto ty jesteś?’  i „Symbole narodowe” zamieszczone w dwutygodniku „Świerszczyk” oraz wykonały  techniką origami orła z kołek. Zabawy przy tym było co niemiara.

Uczniowie  z klas O 26 października uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Poznali prace biblioteki  i literaturę związana z jesienią. Wspólne zabawy ruchowe na temat przeczytanych utworów spodobały się najmłodszym. Podobne zajęcia odbywać się będą cyklicznie.

Uczniowie klas trzecich  złożyli wizytę w  bibliotece. Zapoznali się z tajnikami pracy nauczyciela bibliotekarza
          oraz poznali  twórczość H. CH.  Andersena. Obejrzeli baśń „ Calineczka”

Klasy pierwsze odwiedziły bibliotekę, gdy  poznały literę A . Oglądały kolorowe albumy o sztuce , samolotach, zwierzętach i kosmosie. Taka lekcja nie pozwoli zapomnieć o pierwszej literze alfabetu.