Uroczystości Święta Szkoły
Święto Szkoły
Konkurs Wiedzy o Gustawie Giewiuszu
Tradycją w naszej szkoły jest coroczny konkurs wiedzy o patronie Gustawie Gizewiuszu. W tym roku odbył się 17 maja. Uczniowie klasy VI a i VI b rywalizowali w czterech konkurencjach: pytania podstawowe, pytania trudne, notka do gazety i krzyżówka. Wszystkie wymagały wiedzy o życiu i działalności wielkiego Polaka. Zdecydowane zwycięstwo odniosła drużyna kl. VIb w składzie: Aleksandra Gnatowska, Jakub Połuszejko i Jakub Wypych. Gratulujemy wspaniałej rywalizacji i posiadanej wiedzy.
Talent sp2
TALENT SP 2
Konkurs ,,Talent SP 2’’ na stałe wpisał się już w program imprez organizowanych przez samorząd Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gustawa Gizewiusza w Ostródzie. W eliminacjach do czwartej edycji wystartowało ponad czterdzieścioro dzieci z klas I –VI, które chciały pochwalić się talentem i umiejętnościami w tańcu, śpiewie oraz recytacji.Dzięki życzliwości p. Juliana Pawłowskiego w Sali Reprezentacyjnej ostródzkiego zamku, w dniu 11 maja 2017 roku, odbył się wielki finał. Atmosfera była bardzo gorąca. Sala wypełniona była po brzegi widownią, która żywiołowo dopingowała wszystkich uczestników. Komisja w składzie: Barbara Wiśniewska, Katarzyna Radecka, Zofia Zaleska oraz Renata Ferens- Paszkiewicz miała trudne zadanie w wyłonieniu najlepszych uczestników.
Zwycięzcą konkursu została tańcząca na desce elektrycznej do utworu Katy Perry - ,,Roar”, Zuzanna Margalska z kl. III b. Wybór jury spotkał się z pełną aprobatą przybyłych na pokaz gości. Kolejne miejsca zajęli: Nelly Kuberska z kl. III a - za piosenkę Sylwii Grzeszczak pt. ,,Tamta dziewczyna” i Julia Kołak z kl. III a - za interpretację ,,Różowej piosenki” Emilii Piątkowskiej. Wyróżnienie za układ taneczny otrzymały Wiktoria Nosewicz z kl. II a oraz Dżesika Gurzyńska z kl. III a, zaś uczennica kl. III b , Oliwia Węgier, wyróżniona została za recytację wiersza Marii Konopnickiej pt. ,,Stefek Burczymucha”.
Pierwsze trzy miejsca nagrodzono statuetkami. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową.
Organizacja, oprawa konkursu i nagrody to efekt pracy nauczycieli: Moniki Bogusławskiej, Emilii Ołdak- Lewandowskiej i Pawła Oliwy. Z niecierpliwością czekamy na piątą edycje konkursu.
Święto bajek
12 maja 2017 r. odbył się na zamku 16 Przegląd Teatrów Szkół Podstawowych w Ostórdzie. Nasza szkołę reprezentowała grupa teatralna " Mały Gustek", w skład której wchodzą uczniowie klasy IIa . Dzieci zaprezentowały przedstawieniept" Święto bajek", przygotowane pod kierunkiem p. Doroty Misztal i p. Mirosławy Golan. Przepiekną oprawę muzyczną opracował p. Piotr Błaszkiewicz. Kolorowe kostiumy i dekoracje wprowadzily widzów w bajkowy świat. Był to kolejny sukces naszych najmłodszych aktorów.
Konkurs Pieśni Patriotycznych
Alicja Nowicka uczennica klasy VI b zajęła 2 miejsce w Konkursie Pieśni Patriotyczej " Jeszcze Polska nie zginęła". Laureatka zaśpiewała pieśń " Walczyk". Wiktoria Moskalik z klasy VI b zaśpiewała natomiast pieśń "Gawęda o miłości do ziemi ojczystej".
Mazurskie baśnie i legendy skarbem naszego regionu
Już tradycyjnie reprezentacje uczniów z klas czwartych ze wszystkich ostródzkich szkół podstawowych spotkali się w maju, aby uczestniczyć w konkursie „Baśnie i legendy naszego regionu”.
Po napisaniu testu i poczęstunku uczestnicy przystępują do zadania plastycznego . W tym roku malowali wspólnie postać kłobuka. To zadanie jest wspólną zabawą i okazją do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni . Tu już znika duch rywalizacji. Wręczenie nagród budzi wiele emocji. W tym roku bezkonkurencyjni byli uczniowie Zespołu Szkolno Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Ostródzie. Zajęli pierwsze i dwa drugie miejsca. Dwoma trzecimi miejscami podzieliły się drużyny SP1 i SP2 , a dwa czwarte miejsca przyznano zawodnikom z SP3 i gospodarzom. Cieszymy się, że konkurs na stałe wszedł do kalendarza miejskich konkursów. Uczestnicy konkursu przyznali , ze czytanie naszych regionalnych baśni i legend jest wielką przyjemnością.
Wiwat Konstytucjo!
Z okazji Święta Konstytucji 3 maja odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Uczniowie klasy IV a, pod kierunkiem p. Justyny Pęzińskiej, p. Mirosławy Golan i p. Piotra Błaszkiewicza, przedstawili montaż słowno-muzyczny. Deklamowali wiersze mówiące o wartościach, jakie niosła majowa Konstytucja, ale też o pięknie naszej ojczyzny i miłości do niej. Najwięcej emocji wśród słuchaczy wywołało odśpiewanie utworu Wisławy Szymborskiej ,,Gawęda o miłości ziemi ojczystej". Piękne słowa przy akompaniamencie gitarowym p. Piotra Błaszkiewicza tak zachwyciły, że po burzy oklasków czwartoklasiści odśpiewali go raz jeszcze. Całości dokonała piękna oprawa plastyczna w wykonaniu p. Zofii Zaleskiej,
a podniosłość chwili nadały dumnie wiszące biało-czerwone flagi.
Poczet sztandarowy szkoły uczestniczył w uroczystych obchodach święta narodowego w naszym mieście.
Hej, Ostródo......
Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w turnieju wiedzy o regionie w hali Centrum Sportu i Rekreacji.
Podczas wykonywania zadań konkursowych nasza drużyna w składzie : Jakub Połuszejko, Alekasndra Gnatowska , Adrian Gerhe, Oliwia Pisarkiewicz, Maria Nyga, Dominika Bokuniewicz, Jakub Macek i Partycja Kołak zdobyła 62 punkty. Taki wynik pozwolił zająć trzecie miejsce wśród szkół podstawowych . Gratulujemy!
"Ktoś powie, że czytać każdy umie, zaprawdę mało kto czytać potrafi." (Cyprian Kamil Norwid)
Wszyscy uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania udowodnili, że potrafią czytać. Ostródzki amfiteatr po raz drugi gościł reprezentacje wszystkich szkół podstawowych i trzech gimnazjów. Trzydziestu uczestników konkursu na zaproszenie naszej szkoły prezentowało swoje umiejętności w czytaniu. Uczniowie klasy II a przysłuchiwali się mistrzowskiego czytania starszych kolegów. Nie lada zadanie czekało komisję, ponieważ poziom zawodników był niezwykle wyrównany.
Z uwagi na to, że czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała, ćwiczcie przez cały rok , aby znaleźć się w gronie laureatów.pięknie czytający gimazjaliści
Wystawa zwierząt
26 kwietnia odbyła się w naszej szkole Wystawa Zwierząt. Impreza od lat cieszy się dużym powodzeniem i zainteresowaniem wśród uczniów. Dzieci prowadzą w domu wiele hodowli i taka impreza jest okazją do zaprezentowania swoich zwierząt, pochwalenia się nimi oraz udzielenia informacji tym , którzy chcieliby zdecydować się na posiadanie jakiegoś zwierzątka. W tym roku uczniowie klas 4-6 pokazali różnorodne hodowle. Dominowały chomiki, świnki morskie, różne odmiany królików. Dzieci pokazały piękne koty, dachowce i te bardziej szlachetne. Był żółw błotny, papużki przeglądające się w lusterkach i stroszące piórka oraz pieski. W sumie wystawiono 38 zwierząt. Przy każdym znajdował się opis potrzeb danego gatunku oraz informacja o wielkiej miłości właścicieli do swoich pupili.Wystawie towarzyszył pokaz multimedialny przygotowany przez nauczycieli informatyki i sztuki i plakaty na temat zwierząt w języku angielskim.
Każdy odwiedzający wystawę mógł zagłosować na najpiękniejsze jego zdaniem zwierzątko wystawy. Wśród wyróżnionych zwierząt znalazły się świnki morskie Marysi Nygi z kl. VI b, berneński pies pasterski Wiktorii Rejman z kl. IV a oraz dostojny kot Patrycji Sznajder z kl. VI b. Na wyróżnienie zasługują jednak wszystkie pokazane zwierzątka. Ich właściciele dokładają wszelkich starań aby były szczęśliwe u swoich właścicieli.
Wystawa ma również ważny aspekt wychowawczy. Pokazuje ,że odpowiedzialność , systematyczność ,miłość do zwierząt i chęć wymiany doświadczeń jest drogą do sukcesu. Życzymy wszystkim dalszych miłych doświadczeń i czekamy za rok.
Liga Szachowa
25.04.2017 r. podsumowano sześcioetapowy Turniej Szachowych „Szkolnej Ligi Szachowej”. W turnieju brali udział szkóły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z województwa warmińsko-mazurskiego. Organizatorem był MLKS „Ostródzianka” i Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie.
Celem turnieju jest promocja idei „Edukacja przez szachy w szkole”. Turnieje II Ligi i III Ligi rozegrane został między zawodnikami systemem 7 rund.
Z naszej szkoły uczestniczyli uczniowie:
II Liga:
uczeń kl. V Batosz Kakiszewski
uczeń kl. II Adam Zielonka
III Liga:
uczeń kl. III Karol Węgrzyn
uczeń kl. IV Tomasz Kopeć
uczeń kl. V Kamil Ecka
uczeń kl. I Adam Knowski
uczeń kl. III Szymon Knowski
uczeń kl. IV Robert Zielonka
Drużyna zdobyła IV miejsce, Adam Zielonka VI w indywidualnej kategorii chłopców na 52.
Zawodnicy na turnieju przebywali pod opieką nauczycielki Zofii Kopańskiej.
Z szacunku do środowiska, z miłości do piękna…
Do historii przeszła już kolejna edycja obchodów Światowego Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej nr2 im. Gustawa Gizewiusza w Ostródzie. Cała społeczność z wielkim sercem zaangażowała się do uczestnictwa w wydarzeniach związanych ze świętem naszej planety. Zorganizowane zostały liczne zajęcia tematyczne, akcje proekologiczne, pogadanki. Nieodłączną częścią tej pięknej tradycji był Pokaz Mody Ekologicznej. Gala prezentacji strojów z materiałów z recyklingu odbyła się 24 kwietnia w dużej sali gimnastycznej szkoły. W szóstej edycji pokazu wzięło udział 56 modelek i modeli z klas 0- VI. Społeczność szkoły, rodzice i goście mieli przyjemność obejrzeć szeroką paletę pięknych kreacji, w wykonanie których zaangażowali się uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Kreatywni młodzi projektanci pokazali, że materiały recyklingowe można wykorzystać na różne sposoby. Ich stroje zaskakiwały pomysłowością, kształtem, strukturą i formą. Aż trudno uwierzyć, że ze zwykłego papieru, folii i innych śmieciowych odpadów można wydobyć tyle piękna. Zaprezentowano stroje od klimatów minimalistycznych aż do barokowych i futurystycznych. Pokaz zakończył się prezentacją sukni ślubnej, przygotowanej przez panie ze świetlicy- Zofię Zaleską i Ewę Jarzynkę. Oprawę muzyczną przygotował p. Piotr Błaszkiewicz, a imprezę poprowadziła p. Ewa Jarzynka.
Mnóstwa wspaniałych emocji dostarczyła również wystawa domowych pupili zorganizowana przez p. Marlenę Białozór. Wśród zgromadzonych okazów znalazły się koty, świnki morskie, chomiki, króliki, żółw, pieski a nawet papuga falista. Ulubieńcami zwiedzających zostały świnki morski Marysi Nygi z klasy VI b. Na uznanie zasługuje również świetlicowa akcja rozdawania uczniom sadzonek dębów.. Nabywcy, aby uczcić naszą planetę i wyrazić szacunek do środowiska, młode drzewka na swoich rodzinnych posesjach. Wszystkie nasze działania związane z corocznymi obchodami Dnia Ziemi, pokazują, jak doskonale potrafimy poradzić sobie z takim wyzwaniem. Po sukcesie tegorocznej edycji, już dziś zapraszamy do kolejnej, jak zwykle wypełnionej kreatywnością.
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
24 kwietnia 2017 r. odbył się Warmińsko-Mazurski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - eliminacje miejskie dla szkół podstawowych. Organizatorem turnieju było Centrum Edukacji BRD przy Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie pod patronatem Urzędu Miasta Ostróda.
Uczniowie musieli przejść konkurencje: test wiedzy , test - skrzyżowania , jazda rowerem po torze sprawnościowym, zadanie praktyczne z udzielania pierwszej pomocy.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Barbara Piasecka kl. V b
Natalia Sawko kl. V b
Filip Raczyński kl. IV a
Maciej Surdykowski kl. IV a
Drużyna zajęła IV miejsce. W turnieju rywalizowało sześć szkół podstawowch z Ostródy.
Do Turnieju BRD przygotowała nauczycielka Zofia Kopańska.
Świat toruńskiego piernika
Uczniowie z klasy II c były w Muzeum w Ostródzie i zwiedzały wystawę „Świat toruńskiego piernika”. Brały również udział
w warsztatach pieczenia pierników. „Świat toruńskiego piernika” – to wystawa prezentująca tradycje toruńskiego piernikarstwa, dawne rzemiosło a także świat XIX wiecznego przemysłu i handlu. Dzieci poznały aromatyczne i egzotyczne przyprawy potrzebne do wypiekania pierników. Brały udział w warsztatach umożliwiających formowanie własnoręcznych pierników dekoracyjnych. Fabryka Cukiernicza „Kopernik”S.A. dostarczyła pyszne ciasteczka, które dzieci mogły skosztować. Udział w warsztatach wzbogaciły wiedzę dzieci i sprawiły im dużą radość. Mariola Maczukin
Archiwum Aktualności