• Koncert dla mam

• W czwartek 25 maja, odbył się w naszej szkole Koncert dla Mamy. Uczniowie z klas III - VIII, rodzice i nauczyciele zaśpiewali dla swoich mam najpiękniejsze piosenki. Były bardzo wzruszające, klasyczne utwory, ale też współczesne, lekkie piosenki, a nawet drobne elementy "kabaretowe" (pani Anny Szurgot i Moniki Gwary). Były występy-niespodzianki, o których mamy nie do konca wiedziały (Jakub Andrzejewski, Anna i Zuzanna Klimaszewskie), były piękne duety (mamy z synem - p. Justyna Ignaczak i Szymon oraz Paulina Wisztor z Lilianą Nieckarz), były piosenki o mamie w języku ukraińskim (Anna Oleksiuk, Taisa Tsap i Bożena Donchak) oraz kilku utalentowanych solistów (Julia Zmyslowska, Michalina Gwara, Tymofil Czornobryvec). Występy przeplatane były wierszami o mamie, różnego rodzaju cytatami, przysłowiami, ciekawostkami o obchodach Dnia Matki na świecie, a żeby nieco rozweselić wzruszone mamy - również dowcipami  z "Jasiem" w roli głownej. Wzruszenie potęgowały jeszcze prezentacje, pokazujące teksty piosenek połączone ze zdjęciami dzieci i ich mam. Każdy z wykonawców na koniec koncertu podarował swojej mamie malutką doniczkę z żywą roślinką. Koncert przygotowała p.Anna Szurgot, dekoracje wspomogły p. Monika Bogusławska, Wioletta Petka-Cichosz i p. Piotr Błaszkiewicz. Jak zawsze pyszne babeczki zawdzięczamy p.Annie Bielawskiej i Samorządowi Szkolnemu. Koncert poprowadzili Lena Gadaj i Nikodem Kowalski z kl. VIb, obslugą techniczną zajął się Aleksander Kisieliński z kl. Va. O zdjęcia z Koncertu zadbała p.Monika Bogusławska.

• Egzamin ósmoklasisty

• Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem kończącym szkołę podstawową, a uzyskany wynik jest kluczowy dla dalszej nauki ucznia.

Zaczynamy o godzinie  9.00, ALE STAWIC TRZEBA SIĘ DO SZKOŁY JUŻ O 8. 20

• 23 maja odbędzie się sprawdzian wiedzy z języka polskiego trwa 120 min
            • 24 maja egzamin z  matematyki  trwa 100 min
            • 25 maja uczniowie będą zdawali egzamin z języka obcego,   trwa 90 min
          • KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

• Dnia 18 maja, w przeddzień obchodów Święta Szkoły, odbył się konkurs wiedzy o Gustawie Gizewiuszu. Jak co roku w szranki stanęły drużyny klas siódmych. Klasę VII a reprezentowały: Ada Cherkowska, Zosia Pietrzak i Ola Piątkowska. Natomiast klasę VII b: Julia Ogrodowczyk, Filip Oryl i Adam Knowski. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, o czym świadczy również fakt, że obie drużyny zdobyły tę samą liczbę punktów i konkurs zakończył się remisem. Publiczność złożona z uczniów obu klas siódmych mogła cieszyć się wygraną swojej klasy.

• Z ogromną przyjemnością informujemy o wynikach konkursu z języka angielskiego Galileo:

• KLASA V a

Marcin Bors- dyplom uznania

Aleksandra Nowikiewicz- dyplom uznania

Julia Zmysłowska- dyplom uznania

Bartosz Zawistowski- dyplom uznania

Karol Cegiełka- dyplom uznania

Aleksander Kisieliński- dyplom uznania

Amelia Cichocka- dyplom uznania

KLASA VI b

Artur Sikorski- Dyplom laureata, Nagroda książkowa

KLASA VII b

Iwan Wanowicz- Dyplom laureata, Nagroda książkowa

Adam Knowski- Dyplom laureata

KLASA 8 a i b

Jakub  Ćwikliński- Dyplom laureata

Alicja Łyskawa- Dyplom laureata

Wiktoria Nosewicz – Dyplom wyróżnienia

Oskar Bachanek- Dyplom uznania

Gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów.

• Spotkanie z poezją

• 28. kwietnia troje uczniów naszej szkoły: Julia Zmysłowska, Karol Zaborowski i Filip Oryl wzięło udział w eliminacjach miejskich wojewódzkiego konkursu recytatorskiego "Spotkania z poezją". Całej trójce gratulujemy udanych występów. Za Karola będziemy trzymać kciuki 31. maja, gdyż będzie reprezentował naszą społeczność na eliminacjach rejonowych. Powodzenia!