SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2
          IM. GUSTAWA GIZEWIUSZA
          W OSTRÓDZIE

Magdalena Sikorska – lider

Zofia Zaleska, Alicja Kołakowska, Anna Jaworowska, Michalina Homziak, Dorota Kaszczyńska, Bożena Sobieraj, Anna Kochanowska, Anna Szurgot, Karolina Klabuhn-Giedrys

Opiekun Koła Wolontariatu- Paweł Oliwa

Osoby współpracujące- Zofia Zaleska i Anna Kochanowska

Skład Rady Wolontariatu:

- Paulina Truszkowska kl. VI A

- Weronika Obycz kl VI A

Finał Akcji Charytatywnej dla Seniora, odbył

się z Julią Bogdańską, Laureatką XIV Edycji Konkursu Samorzadowego Nastolatków

,,Ośmiu Wspaniałych" Miasta Ostróda.

Jest to czas wyjatkowy dla Laureatow Edycji Lokalnych Konkursu, którzy w dniu 7 kwietnia drogą online mają przesłuchanie przed Ogólnopolskim Jury ,,Ośmiu Wspaniałych " Powiat Ostródzki reprezentuje Joanna Masiuk z Morąga .Są Reprezentanci Kętrzyna, Olsztyna ,Powiatu Olsztynskiego,Elbląga, Ostródy, Powiatu Ostródzkiego. Wolontariusze Gminy Ostróda to zespołowe działanie

Wiktoria Szczepańska - uczennica kl. 2 a

to najmłodsza WOLONTARIUSZKA , która dumnie reprezentowała naszą szkołę w tym roku,
          podczas    ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

gratulacje

Świąteczne spotkanie wolontariuszy Szkoły Podstawowej nr2
          im. Gustawa Gizewiusza z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy „Bratek”.

Członkowie „Klubu Ośmiu” w naszej szkole  to osoby, które połączyło  dobre serce, mądre pomysły   i entuzjazm w służbie potrzebującym. Nasi wolontariusze działają w ramach Fundacji „Świat na tak”. Wykonują zadania grupowo ale także indywidualnie. 19 kwietnia 2019r. wspólnie z opiekunami przygotowali po raz kolejny  uroczyste spotkanie wielkanocne dla członków Środowiskowego Domu Samopomocy „Bratek”.  Zaszczycili nas swoją obecnością Pani Jolanta Dakowska, - Warmińsko- Mazurski Lider Wolontariatu, kierownik ŚDS-u, Pan Zenon Kastrau , Pani Dyrektor SP2 Barbara Wiśniewska. Wspólne przyjęcie dostarczyło wszystkim wiele radości i satysfakcji. Osoby samotne i starsze w sposób szczególny  potrzebują wsparcia, dobrego słowa, miłego gestu. Tu w czasie spotkania mogli  liczyć na  miłą rozmowę , wiele życzliwości i uwagi..
          Po wspólnym świętowaniu  Pani dyrektor  Barbara Wiśniewska  w ramach atrakcji zorganizowała dla podopiecznych wycieczkę po szkole prezentując nasze osiągnięcia. Spotkanie zakończyło się sukcesem i deklaracją dalszej współpracy.

Szkolny koordynator koła wolontariatu Zofia Zaleska, nawiązała współpracę z przedszkolem niepublicznym "Pod Dębami". Od razu pojawiły się chętne osoby. Dnia 22 listopada dziewczęta należące do koła wolontariatu, ku uciesze dzieci, odwiedziły ich przedszkole i pomagały w zajęciach.

Spotkanie wielkanocne z seniorami.

29 marca 2018r.odbyło się  spotkanie wielkanocne z seniorami ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Bratek”, które przygotowali wolontariusze naszej szkoły z opiekunami. Gości powitały  panie dyrektorki Barbara Wiśniewska i Bożena Pawełczyk. Po wspólnym poczęstunku podopieczni obejrzeli sale lekcyjne, świetlice, salę gimnastyczną. Zarówno seniorzy jak  i terapeuci byli pod wielkim wrażeniem wizerunku naszej szkoły. Pozostały czas upłynął na wzruszających rozmowach, opowieściach, którymi z radością podzielili się nasi goście.

Świąteczna paczka dla seniorów

Na początku grudnia 2017r. społeczność naszej szkoły zorganizowała akcję zbierania żywności dla potrzebujących seniorów z zaprzyjaźnionego Środowiskowego Domu Samopomocy „Bratek” w Ostródzie. Wsparli nas w tej szlachetnej misji nie tylko nauczyciele, pracownicy, rodzice ale także uczestnicy Mikołajkowego Maratonu Aerobiku zorganizowanego w naszej szkole przez p. Annę Kulkę. W efekcie udało się wykonać i przekazać przedstawicielom ŚDS-U bogate paczki dla seniorów. W ramach współpracy podopieczni tej placówki zostali również zaproszeni na bożonarodzeniowe jasełka, które zaprezentował ze swoją grupą teatralną p. Piotr Błaszkiewicz. Przedstawienie dostarczyło naszym gościom wiele pięknych wzruszeń.

REGULAMIN_WOLONTARIATU.pdf