- Laboratorium Przyszłości
- EUROWEEK
- Z ekologią na ty
- AKTYWNA TABLICA
- Spotkania z matematyką
- Przygoda z klasą
- Origami
- Mali inżynierowie
- Odkryj, zrozum i zastosuj!”
- Z robotyką na Ty
- Bieg po zdrowie
- Matematyka z klasą
- Saper Program Profilaktyczno - wychowawczy
- Trzymaj formę
- „Zdrowo jem, więcej wiem”
- Szkolny Sad
- Kompetencje na szóstkę
- Rozumiejąc emocje, podejmujesz lepsze działania
- Projekt po angielsku
- “Misiowe podróże po Polsce”.
- Znicz dla westerplatczyka
AKTYWNA TABLICA
Aktywna tablica 2017-2019
NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W RZĄDOWYM PROGRAMIE
AKTYWNA TABLICA
Nasza szkoła z sukcesem przystąpiła do Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020 - 2024 „AKTYWNA TABLICA”. Złożony przez naszą szkołę wniosek został pozytywnie rozpatrzony. Dzięki temu szkoła otrzymała wsparcie finansowe w formie dotacji celowej w wysokości 35 000,00 zł. Dotacja stanowiła 80% kosztów realizacji zadania. Wkład własny wyniósł 8 750,00 zł. Dzięki udziałowi w programie, szkoła została doposażona w tablicę interaktywną, laptopy, tablety oraz programy edukacyjne.
Głównym założeniem programu jest rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Program umożliwi szerokie wykorzystywanie TIK i doprowadzi do upowszechnienia interaktywnych metod pracy na zajęciach edukacyjnych z różnych przedmiotów, a tym samym będzie wspomagać proces kształcenia uczniów.
Mamy nadzieję, że podjęte działania pozytywnie wpłyną na poprawę efektów kształcenia w naszej szkole.
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/aktywna-tablica
Aktywna tablica 2017-2019
Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że 19 lipca br. Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”.
W ramach programu szkoły podstawowe zostaną wyposażone w tablice interaktywne, projektory, głośniki czy interaktywne monitory dotykowe.
Podstawowym wymaganiem dla szkoły lub szkoły za granicą przystępującej do programu jest posiadanie dostępu do internetu na poziomie co najmniej 30 Mb/s.
W ramach trzyletniego rządowego programu pomoce dydaktyczne trafią do około 15 580 szkół w Polsce i za granicą, z czego:
- do 5 582 szkół i szkół za granicą w 2017 r.;
- do 4 999 szkół i szkół za granicą w 2018 r.;
- do 4 999 szkół i szkół za granicą w 2019 r.