Warsztaty
W Święto Niepodległości klasa 1a była na warsztatach w ostródzkim zamku. Tam też odbył się konkurs, a nagrodę zdobyła Dalia Balewska. W poniedziałek dzieci robiły w formie sketchnotki sprawozdanie z przebiegu wyjścia do zamku. Pierwszaki potrafią już logicznie ująć najważniejsze elementy sprawozdania, a chętni omawiali je na forum klasy.
14
Zwycięstwo SP2 w VII Szkolnych Mistrzostwach Klas Mundurowych 2022
8 listopada 2022 w ramach promocji szkoły oraz klas mundurowych w ZSZ im. S. Petofi odbyły się VII Szkolne Mistrzostwa Klas Mundurowych. W klasyfikacji drużynowej rywalizowali ze sobą uczniowie klas mundurowych oraz w oddzielnej klasyfikacji Ostródzkie Szkoły Podstawowe. Uczniowie brali udział w pięciu konkurencjach: tor sprawnościowy, rzut granatem, bieg z obciążeniem na czas, bieg na 1000m oraz strzelanie. Ekipa z naszej szkoły okazała się bezkonkurencyjna zajmując w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych I miejsce. Czterech spośród naszych reprezentantów i reprezentantek zostało wyróżnionych za najlepsze wyniki w swojej konkurencji: Filip Wrona - bieg 1000m, Julia Kurek- rzut granatem, Oliwia Latoszek- tor sprawnościowy oraz Jakub Piaskowski- Lewko - strzelanie. Zawody przebiegaly w bardzo miłej atmosferze, pogoda dopisała, a organizatorzy spisali się na medal. Skład naszej drużyny: Jakub Piaskowski- Lewko( strzelanie), Julia Kurek( rzut granatem), Oliwia Latoszek ( tor sprawnościowy), Filip Wrona ( bieg 1000m), Alan Majewski ( bieg z obciążeniem na czas) oraz Zuzanna Żebrowska- rezerwa.
5
Europejski Dzień Sportu Szkolnego.
W ostatni piątek września, wspólnie ze szkołami i przedszkolami na całym świecie obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Jesteśmy dumni, że nasza placówka została nagrodzona za organizację tego wydarzenia! To wspaniała inicjatywa mobilizująca nas do aktywności fizycznej, dlatego tym bardziej cieszymy się, że w ramach nagrody będziemy mogli korzystać z materiałów Akademii Krokieta i Lamy, które łączą w sobie trzy ważne dla rozwoju najmłodszych nurty: edukację i rozrywkę (EDU-rozrywka, ang. EDUtainment) oraz ruch.Dzięki gotowym propozycjom zabaw edukacyjno-ruchowych, dzieci będą miały więcej okazji do ruchu
w ciągu dnia, również podczas zajęć dydaktycznych. A już niedługo będziecie mogli śledzić nasze relacje,
w których pokażemy, jak w praktyce korzystamy z materiałów @AkademiaKrokietaiLamy
Posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Ostróda.
Odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Ostróda. Naszą szkołę reprezentowal Oskar Tomasz Bachanek z kl. 8b. Młodzi radni w obecności Burmistrza Miasta Ostróda Zbigniewa Michalaka złożyli uroczyste ślubowanie oraz dokonali wyboru członków Prezydium Młodzieżowej Rady Miasta Ostróda. W skład Prezydium Młodzieżowej Rady Miasta Ostróda weszli Benjamin Krawczyk - przewodniczący Nicola Klimek - wiceprzewodnicząca i Golewski Jakub - sekretarz. Gratulujemy i życzymy dużo sukcesów i satysfakcji z pracy na rzecz młodych ludzi z Ostródy.
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Jak dbam o mózg".
Celem konkursu jest rozwój kreatywności artystycznej i umiejętności plastycznych oraz promowanie zainteresowania neurobiologią.
Konkurs odbywa się w dwu kategoriach wiekowych:
A: klasy I-IV
B: klasy V-VIII
Prace konkursowe wykonujemy dowolną techniką (farby, kredki, wycinanka, kolaż, grafika )
Format pracy dowolny np. A3 , A4.
Praca ma ilustrować koncepcje hasła " Jak dbam o mózg".
Dodatkowych informacji udziela nauczyciel plastyki Katarzyna Malewska.
Termin składania prac 16.11.2022
Kolorami zaskakuje i do tego pysznie smakuje – „Smaki Warmii i Mazur w obiektywie”
Pragnę poinformować, że został przedłużony termin składania prac konkursowych w Konkursie fotograficznym pn. Kolorami zaskakuje i do tego pysznie smakuje – „Smaki Warmii i Mazur w obiektywie” organizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie.
NOWY TERMIN - do 30 listopada 2022 r.
Konkurs jest kierowany do uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej. Każdy Uczestnik Konkursu może zgłosić 3 fotografie stanowiące prace konkursowe.
Formularz zgłoszeniowy i Pracę konkursową, należy przekazać do Organizatora w formie elektronicznej:
- Formularz zgłoszeniowy - w postaci zdjęcia lub skanu (plik w formacie JPG, TIFF, PDF itp.),
- Praca konkursowa - plik JPG, RAW, TIFF i w rozdzielczości minimum Full HD przesłany w postaci linku do WeTransfer lub Dysk Google
w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.11.2022 r. na adres: konkurs.olsztyn@kowr.gov.pl
Podając w tytule maila:
KONKURS FOTOGRAFICZNY Kolorami zaskakuje i do tego pysznie smakuje – „Smaki Warmii i Mazur w obiektywie”
WYBORY DO MLODZIEŻOWEJ RADY MIASTA
W piątek 21 października 2022 roku odbędą się na terenie naszej szkoły wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Ostróda.
Rada jest ciałem konsultacyjnym – reprezentującym młodzież uczącą się na terenie miasta, powołanym w drodze uchwały przez Radę Miejską w Ostródzie.
Trzech kandydatów na radnych będzie ubiegało się o dwa mandaty z okręgu naszej szkoły:
ADAM ZIELONKA, TYMOTEUSZ KARCZEWSKI – z klasy VIII A oraz OSKAR BACHANEK z klasy VIII B.
Kandydaci będą wybierani przez wszystkich uczniów naszej szkoły w „małej„ sali gimnastycznej według ściśle określonego harmonogramu (w załączeniu).
Kandydaci do Młodzieżowej Rady Miasta
14.10.2022
10.10.2022r
Msza pogrzebowa odbedzie się 15.pażdziernika o godzinie 12.00 w Kościele pod wezwaniem św. Jana Bosko
w Ostródzie
Projekcie edukacyjnym #IGNACY TEAM
Zdobycie CERTYFIKATU przez uczniów z kl. 3a za udział w projekcie edukacyjnym #IGNACY TEAM organizowanym przez Fundację ORLEN Event zorganizowany był z okazji 200 rocznicy IGNACEGO ŁUKASZEWICZA- wynalazcy lampy naftowej i procesu destylacji ropy naftowej, twórcy światowego przemysłu naftowego.
Uczniowie z kl. 3 a brali udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez ORLEN dotyczących proekologicznego myślenia, tradycyjnych źródeł energii, a także zielonej energii odnawialnej.
Za aktywny udział w warsztatach każdy uczestnik otrzymał upominek oraz wspólny piękny prezent DOMOWĄ MINI-SZKLARNIĘ DO BEZGLEBOWEJ UPRAWY WARZYW.
wych. Grażyna Kuryk
8
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA'' w kl. 3 a
W dniu pierwszego października zajęcia w klasie III a odbyły się w niecodziennej scenerii. Uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcą udali się do Szeląga, gdzie odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Podczas wspólnych zmagań sportowych, wesołych zabaw, dzieci poszerzyły wiedzę na temat historii ziemniaka, jego cech i przeznaczenia oraz tradycji związanych z wykopkami. Impreza nie odbyłaby się gdyby nie wielkie zaangażowanie rodziców w jej organizację. Dzięki nim dzieci mogły skosztować pieczonych w ognisku ziemniaków, kiełbasek i innych pyszności.
Każdy uczestnik otrzymał w nagrodę pamiątkowy dyplom, ,,ziemniaczany medal'' i upominek.
To była bardzo ciekawa lekcja przyrody. Humory i pogoda dopisała, więc i zabawa była znakomita!
wych. klasy Grażyna Kuryk
10
,,Sprzątamy dla Polski
Przygoda z Natalką i Antkiem w Świecie Matematyki
Uczniowie klasy 1 a próbowali swoich sił z robotem Photon, instrukcją parzenia herbaty, wizualnymi notatkami.
Teraz czeka ich nie lada wyzwanie
Otóż klasa przystąpiła do matematycznego projektu.
To 8 modułów, dzięki którym dzieci odkryją, że matematyka kryje się w praktycznie każdej życiowej czynności-od spacerów przez szycie ubrań czy wycieczkę do kina.
Dzieci dopiero poznają cyfry, ale niektórzy uczniowie potrafią już liczyć w zakresie 100.
Przygodę z Natalką i Antkiem w Świecie Matematyki rozpocząć już czas!
Tam, gdzie liczą się głównie wyniki, traci się z oczu człowieka.”• Marzena Żylińska – przekonuje, że sposób oceniania i poprawiania błędów wpływa na jakość nauki. Dziecko potrzebuje czasu, zmotywowane, zaciekawione, będzie brać aktywny udział w lekcji.Zachęca się do oddawania uczniom lekcji. Niech działają, niech współpracują, niech uczą się na błędach. Samodzielność, odpowiedzialność, współpraca i refleksja to kompetencje, które przydadzą się także na co dzień. Lekcja to przeżycie, to zaintrygowanie i zaciekawienie, to emocje, budzące wewnętrzną motywację.
1
Jesienne konkursy
Ciekawskie pierwszaki
W roku szkolnym 2022/23 wychowawca klasy I b Danuta Maczukin będzie realizować jeden z projektów edukacyjnych Fundacji Uniwersytet Dzieci pt. Ciekawskiepierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?
Biorąc udział w projekcie, nauczyciel realizuje z uczniami cykl lekcji, opartych na Metodzie Pytań i Doświadczeń, która uczy pracować projektowo oraz rozwija myślenie naukowe dzieci, oparte na stawianiu pytań, planowaniu procesu badawczego i wyciąganiu wniosków z przeprowadzonych doświadczeń.
Każdy projekt edukacyjny Fundacji to okazja do rozwijania dziecięcej ciekawości oraz trenowania ważnych kompetencji społeczno-emocjonalnych.
Młodzieżowa Rada Miasta
Celem powołania młodzieżowej rady gminy/miasta jest przede wszystkim włączenie młodzieży w procesy podejmowania decyzji, które dotyczą młodych osób oraz ich najbliższego otoczenia. Rada ma reprezentować młodych mieszkańców i mieszkanki gminy/miasta, ale również prowadzić działania na rzecz upowszechniania wśród nich idei samorządności i kształtowania postaw obywatelskich. Zakres celów, jakie może realizować młodzieżowa rada gminy, jest szeroki, należą do nich m.in.:
- upowszechnianie wśród młodych osób wiedzy o samorządzie terytorialnym,
- włączenie młodzieży w procesy konsultacyjne,
- dostarczenie młodzieży narzędzi i wiedzy o uczestnictwie w debacie publicznej,
- udział młodzieży w procesach kształtowania lokalnych polityk, ze szczególnym uwzględnieniem polityki młodzieżowej,
- budowa świadomości obywatelskiej,
- zwiększanie zaangażowania w procesy tworzenia projektów i inwestycji pod kątem młodych mieszkańców i mieszkanek gminy/miasta,
- inicjowanie działań na rzecz młodzieży,
- kształtowanie postaw dotyczących samorządności
.Zarzadzenie_Nr_1712022.pdf
Archiwum Aktualności