• SPROSTOWANIE

Dyrektor Szkoły

•   Wiedza, że nasza Ojczyzna dała światu tak wybitnych  Polaków napawa nas ogromną dumą.

• 19 stycznia  2023r.  w kl. 3a odbył się konkurs wiedzy o sławnych Polakach pt.  ,,Polacy, którzy rozsławili Polskę w świecie''

Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią  sławnych Polaków oraz propagowanie ludzi z pasją.  Uczniowie klasy podczas konkursu pracowali w 3 drużynach: MIKOŁAJÓW, FRYDERYKÓW I JANÓW.   Drużyny zmagały się z rozwiązywaniem ciekawych, ale też i trudnych zadań. Wykazały się bogatą, rozległą wiedzą na temat życia i twórczości Mikołaja Kopernika, Fryderyka Chopina, Jana Matejki. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone. Otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.
                                                                                                                                                        G. Kuryk

• ŻYCZENIA DLA BABCI I DZIADKA

• Z okazji Dnia Babci oraz Dziadka klasa 1a przygotowała dla swoich  Babć i Dziadków małą niespodziankę. Przy okazji życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom wszystkiego dobrego.

• Dla każdego coś ciekawego

• W piątek 13 stycznia klasy 8b i 7a wybrały się na wycieczkę do Gdańska. Wyjazd obfitował w atrakcje. Na początek  zwiedziliśmy wraz z przewodnikami Centrum "Solidarności".Była to żywa lekcja współczesnej historii. Dzięki niej mogliśmy przekonać się, jak wyglądała praca w stoczni, jak żyło się w PRL-u, na czym polegała socjalistyczna propaganda, z jakiego powodu wybuchły strajki, które doprowadziły do powstania "Solidarności". Mogliśmy poczuć grozę stanu wojennego, a potem zasiąść przy Okrągłym Stole. Następnie przemieściliśmy się  na Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie wzięliśmy udział w Nocy Biologów. Słuchaliśmy wykładów, rozwiązywaliśmy różne biologiczne zadania, obserwowaliśmy ciekawe doświadczenia. Może niektórzy z nas za kilka lat będą tu studiować? Ostatnim punktem programu był spektakl w Teatrze Szekspirowskim pt. "Wszystkie dzieła Szekspira w nieco skróconej wersji". Aktorzy nie dali nam ani chwili, by się ponudzić. W brawurowy sposób udało się im przybliżyć nam sylwetkę i twórczość autora "Hamleta". Przedstawienie angażowało widzów, zapadło w pamięć i serce. Po 14 godzinach zmęczeni, ale zadowoleni  dotarliśmy do naszych domów. Dobrze, że na wypoczynek mieliśmy cały weekend:)

• Laboratorium przyszłości