• „Najlepiej razem - w rodzinie, w szkole, z przyjaciółmi…”

• Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziałuw konkursie plastycznym : „Najlepiej razem - w rodzinie, w szkole, z przyjaciółmi…”

Celem  konkursu jest:

uwrażliwienie wychowanków w zakresie wartości, które mają ogromne znaczenie w życiu każdego człowieka, takich jak: miłość, przyjaźń, bezpieczeństwo, tolerancja, a szczególnie szacunek dla innych,

-  podkreślenie znaczenia relacji i więzi  z  osobami  w  najbliższym  otoczeniu,  empatycznego otwarcia się na potrzeby innych oraz czerpania radości płynącej ze wspólnego  życia,

-  rozwijanie uzdolnień, zainteresowań oraz kreatywności uczestników  poprzez poszukiwanie ciekawych rozwiązań i  różnorodnych technik plastycznych.

Konkurs skierowany jest do  uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gustawa  Gizewiusza  w Ostródzie,

Zadaniem uczestnika jest  przygotowanie plakatu  formatu  A3  lub większego, dowolną techniką plastyczną.  Mile widziane oryginalne  prace  z humorystycznym podejściem do istoty konkursu :)

Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach, dla uczniów klas:

-  I - III

-  IV –VI

-  VII - VIII

W każdej kategorii  będą  przyznane 3 nagrody główne i  3 wyróżnienia.

Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie i dostarczenie indywidualnej pracy plastycznej,                       będącej twórczą interpretacją tematu, do dnia 12 maja 2023 roku  (do małej świetlicy -  obok głównego wejścia do szkoły).

Ogłoszenie wyników oraz ekspozycja wszystkich prac plastycznych, zgłoszonych  do konkursu,  będzie zaprezentowane  na okolicznościowej wystawie zorganizowanej z okazji  Święta Patrona naszej szkoły Gustawa Gizewiusza   w dniu 19 maja 2023 roku.

Serdecznie zapraszamy !

Nauczyciele świetlicy: Anna Szurgot  i  Wioletta Petka - Cichosz

• Najpiękniejsza pisanka - wyniki konkursu

• W Szkolnym Konkursie „Najpiękniejsza Pisanka” zwyciężyły ex aequo Michalina Gwara z 6a i Ewa Kacała z 4b. Te same osoby zostały zauważone, a właściwie ich pisanki w 22 Ostródzkim Międzyszkolnym Konkursie ”Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”, gdzie Ewa Kacała zajęła I miejsce, Michalina Gwara otrzymała wyróżnienie. Składamy Gratulacje!!!

Pozostali zwycięzcy i uczestnicy szkolnego konkursu:

Jerzy Sydorczyk - 3b i Kalina Olejarczyk - 3c – II miejsce

Janek Górski – 2a - III miejsce

Jasmina Szostak 3b, Adriana Kopylovska 3c

Wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie bardzo dziękujemy i życzmy dalszych sukcesów.

Organizatorzy konkursu:

Lidia Filarska i Katarzyna Malewska

• Akcja Żonkil 2023

•       19 kwietnia 2023 r. przypada 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów i Żydówek podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby.

Jak zrobić własny żonkil? Wystarczy, że pobierzecie szablon ze strony, wydrukujecie go i złożycie (pomoże w tym wideoinstrukcja).

Klasy : 7b , 8a, 8b   obejrzały film "Zdążyć przed Panem Bogiem"  wywiad z  Markiem  Edelmanem. Uczniowie na podstawie szablonu wykonali żółte żonkile - symbol powstania w getcie warszawskim.

• WIELKANOC

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy wiosenne życzenia, aby w czasie Święta Paschy

w Waszych sercach, rodzinach i domach zagościła radość, spokój i wielka nadzieja odradzającego się życia.