Nowym padlecie przygotowanym przez pedagoga i psychologa uczniowie, rodzice znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Warto zajrzeć do tej skarbnicy wiedzy.
Skąd się bierze prąd – konkurs plastyczny URE
Celem konkursu jest poznanie skojarzeń młodzieży z szeroko pojętą energetyką i przedstawienie za pomocą rysunku hasła „źródła energii”. Każdy z uczestników może wykonać jedną pracę tradycyjnymi technikami plastycznymi, obrazującą jakie jest jego wyobrażenie o źródłach energii elektrycznej.
Terminy nadsyłania prac
Prace należy przesyłać do 15 października 2021 r. Zwycięzców poznamy do końca roku. W skład Kapituły Konkursowej wchodzą przedstawiciele URE oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Młodzieżowej Rady Klimatycznej, Fundacji im. Lesława A. Pagi oraz mediów. Szczegóły konkursu i regulamin dostępne są na stronie www.ure.gov.pl. Na najbardziej kreatywnych młodych artystów czekają nagrody.
Urząd Regulacji Energetyki został powołany na mocy ustawy z 10 kwietnia 1997 – Prawo energetyczne. W tym samym roku 23 czerwca powołano pierwszego Prezesa URE, a w październiku 1997 roku Rada Ministrów nadała Urzędowi pierwszy statut.
Zachęcamy do udziału w konkursie!
Adam Zielonka kolejny raz na podium
W dniach 24-30.08.2021 odbyły się w Rzeszowie Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Zawody zostały podzielone na dwie tury:W dniach 24-26. grali juniorzy do 14, 16 i 18 lat. Od 28 do 30. sierpnia gra grupa młodsza dziewcząt i chłopców: do 8, 10 i 12 lat. Adaś uklasował się na trzecim miejscu. Serdecznie gratulujemy
Zebrania we wrześniu
Uwaga, rodzice uczniów klas pierwszych!
Rodziców uczniów klas pierwszych
w roku szkolnym 2021/2022
zapraszamy na spotkanie z wychowawcami w dniu 25 sierpnia o godzinie 16.30,
(W przypadku zmiany sytuacji epidemiologicznej w kraju
wszelkie zmiany umieszczone zostaną na stronie internetowej szkoły )
Rodzice uczniów oddziałów przedszkolnych !
Rodziców uczniów oddziałów przedszkolnych roku szkolnym 2021/2022
zapraszamy na spotkanie z wychowawcami w dniu 24 sierpnia o godzinie 16.30
Adam Zielonka Mistrzem Polski
W dniach 18-25 lipca w Uniejowie (województwo łódzkie) rozegrano Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży 2021 – Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 12 i 14
Złotym Medalistą mistrzostw Polski w C 12 (do lat 12) zostal Adam Zielonka uczeń klasy VIIA.
Złoty medal upoważnia zawodnika do reprezentowania naszego kraju na Mistrzostwach Świata i Europy.
Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych zwycięstw.
Podręczniki i materiały ćwiczeniowe w roku szkolnym 2021/2022
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW, MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH I MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH NA ROK SZKOLNY 2021/2022
ZESTAW_PODRĘCZNIKÓW _RELIGIA__KLASY I-VIII
ZESTAW_PODRECZNIKOW__ODDZIALY_PRZEDSZKOLNE.docx
Pozostałe podręczniki uczniowie wypożyczają z biblioteki.
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
W 25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-VII oraz pożegnanie uczniów klas VIII.
Dzień zakończenia roku szkolnego to dla większości uczniów jeden z najbardziej oczekiwanych dni w całym roku.
Absolwenci szkoły w czasie uroczystego apelu odebrali świadectwa, nagrody książkowe i rzeczowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe. Życząc naszym uczniom sukcesu w dostaniu się do wymarzonej szkoły średniej pożegnaliśmy się i rozpoczęliśmy okres niecierpliwie oczekiwanego wypoczynku.
27
Podziękowanie
Co mnie kreci?
W czasie nauki zdalnej i on-line zrodził się pomysł na konkurs "To mnie kręci!". Masz swoje hobby, pasje, coś co sprawia, że się odprężasz, co sprawia Ci radośc. Często są to takie zajęcia czy kolekcje, których nie masz możliwości pokazać w szkole. Dlatego w tym konkursie chodziło o to, by w krótkim filmiku pokazać swoją wyjątkową kolekcję, hobby, pasję, opowiedzieć o niej – jak narodził się pomysł, co było inspiracją, od jak dawna się tym zajmujesz, może osiągasz sukcesy w tej dziedzinie, itp. Bardzo żałujemy, że wpłynęło tylko jedno zgłoszenie, ale mamy nadzieję, że dzięki Waszemu koledze z klasy IIa w przyszłym roku będziemy mogli obejrzeć wiele filmików i zobaczyć Wasze dzieła! Już dziś zapraszamy do nagrywania filmików o swoich zainteresowaniach. Po wakacjach ogłosimy drugą edycję konkursu!
W pierwszej edycji konkursu "To mnie kręci!" szczególne wyróżnienie dla Karola Zaborowskiego z klasy IIa za filmik i pochwalenie się swoim ulubionym zajęciem – rysowaniem map. Zapamiętajcie Karola, bo kto wie – może gdy dorośnie zostanie znanym rysownikiem komiksów? Powodzenia!
Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonego nagrania.
Znamy już wyniki konkursu plastycznego „Cała szkoła jest kwiatowa”!
Na początku pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom z klas I-III. Łącznie napłynęło ponad 50 prac konkursowych, stąd wybór najlepszych z nich był zadaniem niezwykle trudnym. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością oraz talentem artystycznym. Był to dla nich także „test” na empatię, ponieważ prace konkursowe miały ozdobić naszą szkołę podczas egzaminów ósmoklasisty. Uczniowie młodszych klas wiedzieli, że zadaniem specjalnym ich dzieł jest przykuć uwagę ósmoklasistów, by choć na moment zapomnieli o stresie.
I miejsce
Leon Krawczyk i Marceli KłokockiII miejsce
Kalina Olejarczyk i Maja JakubowskaIII miejsce
Lena Ługowska i Radosław KoleśniukWyróżnienia:
Iga Rąpała i Stanisław MaleckiZwycięscy otrzymają nagrody 24 czerwca. Serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy:
Beata Paprocka i Monika Piórkowska-Korwiel
1 czerwca Dzień Dziecka
Uczniowie z kasy II a świętowali w Parku Collisa. Była jazda na gokartach, zawody sportowe. Lody i dyplomy dla rezolutnej dziewczynki i rezolutnego chłopca.
Dzień Dziecka uczniowie klasy 3a spędzili w „Schadzce na naleśnika i placka”, gdzie uczestniczyli w warsztatach rękodzieła. Tym razem wykonali przepiękne lampiony z makaronu lazania. Każdy lampion został ozdobiony przez dzieci oryginalnymi i pięknymi wzorami. Oczekiwanie na wyschnięcie farby umiliła słodka niespodzianka w postaci pysznych lodów. Efekty pracy małych artystów można obejrzeć w załączonej galerii.
11Dzień Dziecka uczniowie klasy 3a spędzili w „Schadzce na naleśnika i placka”, gdzie uczestniczyli w warsztatach rękodzieła. Tym razem wykonali przepiękne lampiony z makaronu lazania. Każdy lampion został ozdobiony przez dzieci oryginalnymi i pięknymi wzorami. Oczekiwanie na wyschnięcie farby umiliła słodka niespodzianka w postaci pysznych lodów. Efekty pracy małych artystów można obejrzeć w załączonej galerii.
" Eksperymentuję na przyrodzie".
Dnia 29 maja klasa 4b wzięła udział w rejsie statkiem po jeziorze Drwęckim. Wycieczka odbyła się na zakończenie projektu pt. " Eksperymentuję na przyrodzie". W czasie rejsu odbył się quiz wiedzy przyrodniczej. Za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymali drobne upominki. Wycieczka zakończyła się w lodziarni. Wycieczkę zorganizowała pani Anna Bielawska - nauczycielka przyrody, a opiekę sprawowała pani Alicja Kułakowska.
„Mały Mistrz Ortografii 2021”
Dnia 28 maja 2021 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III „Mały Mistrz Ortografii 2021”.
Do walki o Tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii przystąpiło dwanaścioro uczniów, sześć osób z klas drugich i sześć osób z klas trzecich. Każdą klasę reprezentowało troje uczniów wyłonionych w etapie klasowym. Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje umiejętności ortograficzne zdobyte w pierwszych latach nauki w szkole.
Zwycięzcami Szkolnego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii 2021” klas II i III zostali następujący uczniowie:
Tytuł Mistrza Ortografii klas III zdobyła Aleksandra Nowikiewicz z klasy III a.
I miejsce - Aleksandra Kurek z klasy III a
II miejsce: Tomasz Korlak z klasy III b i Julia Wydra z klasy III a
III miejsce - Nadia Michalak z klasy III b
IV miejsce - Oskar Jabłonowski z klasy III b
Tytuł Mistrza Ortografii klas II zdobył Wojciech Kasprzak z klasy II a
I miejsce - Martyna Bokuniewicz z klasy II b
II miejsce: Ewa Kacała z klasy II b i Karol Zaborowski z klasy II a
III miejsce - Nikola Górska z klasy II b
IV miejsce - Antonina Marcinkowska z klasy II a
Składamy gratulacje laureatom i finalistom Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Nauczycielom, którzy przygotowali uczestników do udziału w konkursie i przyczynili się do rozwijania kompetencji językowych serdecznie dziękujemy.
Organizatorzy konkursu:
Dorota Misztal
Lidia Filarska
Małgorzata Wawrzyniak
Akcja „Pogotowie emocjonalne” podczas egzaminów
Tegoroczni ósmoklasiści nie mieli w tym roku łatwego zadania: powrót do szkoły po wielu miesiącach zdalnego nauczania i to prosto na egzaminy. Dlatego z różnych stron pojawiały się pomysły, jak wesprzeć młodzież w tym szczególnie trudnym momencie dla nich. W tym roku Pani Dyrektor Bożena Pawełczyk zaproponowała zupełnie nową formę wspierania uczniów o nazwie „pogotowie emocjonalne”. Pani Beata Paprocka – socjoterapeutka, każdego dnia towarzyszyła uczniom oczekującym na egzaminy, „rozbrajając” nawarstwiony stres i niepokój. Proste porady jak poradzić sobie z narastającym lękiem, uśmiech i dobre słowo – w takie narzędzia wyposażona była obsługa „pogotowania emocjonalnego”. Trzymamy kciuki za wyniki naszych dzielnych ósmoklasistów!
Święto szkoły
W tym roku ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną święto szkoły miało zupełnie inny charakter, ale dzień upłynął pod znakiem doskonałej, wspólnej zabawy, tak potrzebnej w trudnych czasach walki z pandemią. Świętowaliśmy w kameralnych grupach. Jedni realizowali projekt czytelniczy ,,Spotkanie z poezją- poeci dzieciom- Jan Brzechwa i Julian Tuwim’’, drudzy emocjonowali się podczas klasowego konkursu recytatorskiego – „Mowa ojczysta”, inni odbyli spacer ulicami naszego miasta z przewodnikiem. Część urządziła turniej gier stolikowych, inni stoczyli boje podczas Quizu o Ostródzie. Trzy klasy zorganizowały piknik z grillem i zabawy sportowe na świeżym powietrzu . Jeszcze inni obejrzeli film prezentujący sylwetkę patrona szkoły. Wszyscy natomiast odwiedzili cmentarz Polska Górka i zapalili znicz przy pomniku G. Gizewiusza w dowód uznania i szacunku dla jego działalności na rzecz kultury naszego regionu.
35RELACJA Z KONKURSU RECYTATORSKIEGO
W kolejna rocznicę jego urodzin klasa I b uczciła jego pamięć biorąc udział w Klasowym Konkursie recytatorskim "Gutek". Zaplanowany konkurs na dzień 21.05.br. był doskonałą okazją do budzenia w najmłodszych uczniach wrażliwości na piękno mowy ojczystej i popularyzowania poezji dziecięcej.
W konkursie wzięło udział jedenaścioro uczniów. Jury- w składzie Pani dyrektor Barbara Wiśniewska i Pani Anna Szurgot nie miało łatwego zadania. Wszyscy uczniowie przygotowani przez wychowawczynię Lidię Filarską reprezentowali wysoki poziom. Zwycięstwo jednym punktem nad Agatką Kochanowską wywalczyła Aleksandra Matusiak. Trzecie miejsce, zajęła Khrystyna Pyshokha, czwarte ex aequo- wywalczyli chłopcy Jerzy Sydorczyk i Vladyslav Buraha, piąte miejsce przypadło Anastazji Kasprowicz.
Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku.
Zapalony znicz przez uczniów klasy I b, na grobie Gustaw Gizewiusza był hołdem złożonym w ofierze za walkę o polską mowę.
Archiwum Aktualności