Podziękowanie
Co mnie kreci?
W czasie nauki zdalnej i on-line zrodził się pomysł na konkurs "To mnie kręci!". Masz swoje hobby, pasje, coś co sprawia, że się odprężasz, co sprawia Ci radośc. Często są to takie zajęcia czy kolekcje, których nie masz możliwości pokazać w szkole. Dlatego w tym konkursie chodziło o to, by w krótkim filmiku pokazać swoją wyjątkową kolekcję, hobby, pasję, opowiedzieć o niej – jak narodził się pomysł, co było inspiracją, od jak dawna się tym zajmujesz, może osiągasz sukcesy w tej dziedzinie, itp. Bardzo żałujemy, że wpłynęło tylko jedno zgłoszenie, ale mamy nadzieję, że dzięki Waszemu koledze z klasy IIa w przyszłym roku będziemy mogli obejrzeć wiele filmików i zobaczyć Wasze dzieła! Już dziś zapraszamy do nagrywania filmików o swoich zainteresowaniach. Po wakacjach ogłosimy drugą edycję konkursu!
W pierwszej edycji konkursu "To mnie kręci!" szczególne wyróżnienie dla Karola Zaborowskiego z klasy IIa za filmik i pochwalenie się swoim ulubionym zajęciem – rysowaniem map. Zapamiętajcie Karola, bo kto wie – może gdy dorośnie zostanie znanym rysownikiem komiksów? Powodzenia!
Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonego nagrania.
Znamy już wyniki konkursu plastycznego „Cała szkoła jest kwiatowa”!
Na początku pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom z klas I-III. Łącznie napłynęło ponad 50 prac konkursowych, stąd wybór najlepszych z nich był zadaniem niezwykle trudnym. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością oraz talentem artystycznym. Był to dla nich także „test” na empatię, ponieważ prace konkursowe miały ozdobić naszą szkołę podczas egzaminów ósmoklasisty. Uczniowie młodszych klas wiedzieli, że zadaniem specjalnym ich dzieł jest przykuć uwagę ósmoklasistów, by choć na moment zapomnieli o stresie.
I miejsce
Leon Krawczyk i Marceli KłokockiII miejsce
Kalina Olejarczyk i Maja JakubowskaIII miejsce
Lena Ługowska i Radosław KoleśniukWyróżnienia:
Iga Rąpała i Stanisław MaleckiZwycięscy otrzymają nagrody 24 czerwca. Serdecznie gratulujemy!
Organizatorzy:
Beata Paprocka i Monika Piórkowska-Korwiel
1 czerwca Dzień Dziecka
Uczniowie z kasy II a świętowali w Parku Collisa. Była jazda na gokartach, zawody sportowe. Lody i dyplomy dla rezolutnej dziewczynki i rezolutnego chłopca.
Dzień Dziecka uczniowie klasy 3a spędzili w „Schadzce na naleśnika i placka”, gdzie uczestniczyli w warsztatach rękodzieła. Tym razem wykonali przepiękne lampiony z makaronu lazania. Każdy lampion został ozdobiony przez dzieci oryginalnymi i pięknymi wzorami. Oczekiwanie na wyschnięcie farby umiliła słodka niespodzianka w postaci pysznych lodów. Efekty pracy małych artystów można obejrzeć w załączonej galerii.
11Dzień Dziecka uczniowie klasy 3a spędzili w „Schadzce na naleśnika i placka”, gdzie uczestniczyli w warsztatach rękodzieła. Tym razem wykonali przepiękne lampiony z makaronu lazania. Każdy lampion został ozdobiony przez dzieci oryginalnymi i pięknymi wzorami. Oczekiwanie na wyschnięcie farby umiliła słodka niespodzianka w postaci pysznych lodów. Efekty pracy małych artystów można obejrzeć w załączonej galerii.
" Eksperymentuję na przyrodzie".
Dnia 29 maja klasa 4b wzięła udział w rejsie statkiem po jeziorze Drwęckim. Wycieczka odbyła się na zakończenie projektu pt. " Eksperymentuję na przyrodzie". W czasie rejsu odbył się quiz wiedzy przyrodniczej. Za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymali drobne upominki. Wycieczka zakończyła się w lodziarni. Wycieczkę zorganizowała pani Anna Bielawska - nauczycielka przyrody, a opiekę sprawowała pani Alicja Kułakowska.
„Mały Mistrz Ortografii 2021”
Dnia 28 maja 2021 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III „Mały Mistrz Ortografii 2021”.
Do walki o Tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii przystąpiło dwanaścioro uczniów, sześć osób z klas drugich i sześć osób z klas trzecich. Każdą klasę reprezentowało troje uczniów wyłonionych w etapie klasowym. Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje umiejętności ortograficzne zdobyte w pierwszych latach nauki w szkole.
Zwycięzcami Szkolnego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii 2021” klas II i III zostali następujący uczniowie:
Tytuł Mistrza Ortografii klas III zdobyła Aleksandra Nowikiewicz z klasy III a.
I miejsce - Aleksandra Kurek z klasy III a
II miejsce: Tomasz Korlak z klasy III b i Julia Wydra z klasy III a
III miejsce - Nadia Michalak z klasy III b
IV miejsce - Oskar Jabłonowski z klasy III b
Tytuł Mistrza Ortografii klas II zdobył Wojciech Kasprzak z klasy II a
I miejsce - Martyna Bokuniewicz z klasy II b
II miejsce: Ewa Kacała z klasy II b i Karol Zaborowski z klasy II a
III miejsce - Nikola Górska z klasy II b
IV miejsce - Antonina Marcinkowska z klasy II a
Składamy gratulacje laureatom i finalistom Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Nauczycielom, którzy przygotowali uczestników do udziału w konkursie i przyczynili się do rozwijania kompetencji językowych serdecznie dziękujemy.
Organizatorzy konkursu:
Dorota Misztal
Lidia Filarska
Małgorzata Wawrzyniak
Akcja „Pogotowie emocjonalne” podczas egzaminów
Tegoroczni ósmoklasiści nie mieli w tym roku łatwego zadania: powrót do szkoły po wielu miesiącach zdalnego nauczania i to prosto na egzaminy. Dlatego z różnych stron pojawiały się pomysły, jak wesprzeć młodzież w tym szczególnie trudnym momencie dla nich. W tym roku Pani Dyrektor Bożena Pawełczyk zaproponowała zupełnie nową formę wspierania uczniów o nazwie „pogotowie emocjonalne”. Pani Beata Paprocka – socjoterapeutka, każdego dnia towarzyszyła uczniom oczekującym na egzaminy, „rozbrajając” nawarstwiony stres i niepokój. Proste porady jak poradzić sobie z narastającym lękiem, uśmiech i dobre słowo – w takie narzędzia wyposażona była obsługa „pogotowania emocjonalnego”. Trzymamy kciuki za wyniki naszych dzielnych ósmoklasistów!
Święto szkoły
W tym roku ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną święto szkoły miało zupełnie inny charakter, ale dzień upłynął pod znakiem doskonałej, wspólnej zabawy, tak potrzebnej w trudnych czasach walki z pandemią. Świętowaliśmy w kameralnych grupach. Jedni realizowali projekt czytelniczy ,,Spotkanie z poezją- poeci dzieciom- Jan Brzechwa i Julian Tuwim’’, drudzy emocjonowali się podczas klasowego konkursu recytatorskiego – „Mowa ojczysta”, inni odbyli spacer ulicami naszego miasta z przewodnikiem. Część urządziła turniej gier stolikowych, inni stoczyli boje podczas Quizu o Ostródzie. Trzy klasy zorganizowały piknik z grillem i zabawy sportowe na świeżym powietrzu . Jeszcze inni obejrzeli film prezentujący sylwetkę patrona szkoły. Wszyscy natomiast odwiedzili cmentarz Polska Górka i zapalili znicz przy pomniku G. Gizewiusza w dowód uznania i szacunku dla jego działalności na rzecz kultury naszego regionu.
35RELACJA Z KONKURSU RECYTATORSKIEGO
W kolejna rocznicę jego urodzin klasa I b uczciła jego pamięć biorąc udział w Klasowym Konkursie recytatorskim "Gutek". Zaplanowany konkurs na dzień 21.05.br. był doskonałą okazją do budzenia w najmłodszych uczniach wrażliwości na piękno mowy ojczystej i popularyzowania poezji dziecięcej.
W konkursie wzięło udział jedenaścioro uczniów. Jury- w składzie Pani dyrektor Barbara Wiśniewska i Pani Anna Szurgot nie miało łatwego zadania. Wszyscy uczniowie przygotowani przez wychowawczynię Lidię Filarską reprezentowali wysoki poziom. Zwycięstwo jednym punktem nad Agatką Kochanowską wywalczyła Aleksandra Matusiak. Trzecie miejsce, zajęła Khrystyna Pyshokha, czwarte ex aequo- wywalczyli chłopcy Jerzy Sydorczyk i Vladyslav Buraha, piąte miejsce przypadło Anastazji Kasprowicz.
Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku.
Zapalony znicz przez uczniów klasy I b, na grobie Gustaw Gizewiusza był hołdem złożonym w ofierze za walkę o polską mowę.
„W krainie emocji – poznajemy tajemnicę złości
Dnia 20 maja w klasie III a odbyły się warsztaty na temat złości pod tytułem „W krainie emocji – poznajemy tajemnicę złości”, które prowadziła Pani Beata Paprocka, socjoterapeutka.
Uczniowie dowiedzieli się, że złość jest naturalną emocją, tak samo jak radość czy smutek.
Pani Beata podkreślała, że każdy ma prawo odczuwać złość, jednak nikt nie może przez tę emocję robić nikomu krzywdy.
Uczniowie poznali najskuteczniejsze sposoby radzenia sobie ze złością. Zostali też poproszeni o zaprezentowanie swojej złości, co początkowo okazało się niełatwym zadaniem.
Klasa była niezwykle zainteresowana i aktywna. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami oraz własnymi pomysłami na kontrolowanie złości.
Na zakończenie klasa otrzymała „termometr złości”, aby w razie potrzeby móc mierzyć swoją złość i zastosować odpowiednią strategię.
15
10. edycja Europejskiego Tygodnia Młodzieży Nasza przyszłość jest w naszych rękach!
Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności zaprasza do wzięcia udziału w jednym z największych międzynarodowych wydarzeń dla młodych ludzi, jakim jest Europejski Tydzień Młodzieży.
10.edycja Europejskiego Tygodnia Młodzieży dotyczyć będzie:
- ekologii,
- cyfryzacji,
- wolontariatu,
- wykluczenia społecznego.
Wydarzenie odbędzie się w dniach od 24-30 maja 2021 r.
Co mnie kręci ?
Jak zrealizować pomysł ? projekt klasy 2 a
„Bądź przyjacielem pszczół!” Dzień Pszczoły w klasie I c
20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół z tej okazji w klasie I c odbyły się zajęcia poświęcone pszczołom. Gościliśmy na lekcji pana pszczelarza - Krzysztofa Barcza, który w ciekawy sposób opowiedział nam o swojej pracy oraz o życiu pszczół. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda strój pszczelarza oraz poznali znaczenie pszczół w przyrodzie. Dowiedzieli się również, co zawdzięczamy pszczołom. Na lekcji uczniowie wykonali Lapbooki pt. ,,Życie pszczół" oraz pszczółki z rolek po papierze. Dzień Pszczoły minął nam bardzo pracowicie i słodko.
wychowawca klasy I c
Instytut Psychologii UJ zachęca: podarujmy uczniom i uczennicom tydzień ulgi! Zapraszamy szkoły z całej Polski.
"Zostań Mistrzem Ortografii’’
Zapraszamy uczniów kl. II-III szkół podstawowych do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Ortograficznym
Organizacja konkursu:
I etap klasowy przeprowadzają nauczyciele klas II i III w danej klasie. Imienną listę uczestników konkursu
z poszczególnych klas prosimy o zgłoszenie do 20.05.2021 r.II etap szkolny odbędzie się 28.05.2014 r. o godzinie 10.45
Konkurs trwa 45 minut, czas liczony od momentu rozdania i omówienia prac.
regulamin Szkolny_Konkurs_Ortograficzny20212.pdf
Bilet powrotny do biblioteki
10 maja 2021 r. zostały wręczone nagrody dla dwóch pierwszych osób, które przeczytały 10 książek od 30 kwietnia 2021r. Pierwsza otrzymała nagrodę Paulina Wisztor z klasy 3 a, zaraz po niej taki wynik uzyskała Aleksandra Kurek również z klasy 3a.
Obie uczennice otrzymały kolejny bilet i bawią się dalej. Do grona nagrodzonych dołączyła kolejna uczennica z klasy 3a - Lena Sójka. Już 12 maja w gronie nagrodzonych powitaliśmy Aleksandrę Nowikiewicz uczenice klasy 3a Milenę Bogdańska z klasy 2b .14 maja nagrody za udział w naszej czytelniczej zabawie odebrały: Zofia Wiśniewska, Julia Wydra i drugi raz Aleksandra Nowikiewicz (3a) oraz uczenice klasy 2a Nikola Górska i Anna Skrzypczyńska.
17 maja w gronie nagrodzonych powitaliśmy Lenę Kęplewską z klasy 3 b i Marcina Bors i Zosię Wiśniewską oraz Aleksandrę Nowikiewicz z klasy 3a
18 maja wręczono nagrody : Tymoteuszowi Paszkowskiemu i Petro Fesenko z klasy 2a
19 maja dołączył do grona nagrodzonych Wojtek Kasprzak z klasy 2 a.
Kolejne nagrody odebrali: Jan Olszewski - Balelho klasa1a, Lena Rutynowska, klasa 2b, Wiktoria Szałata klasa 1c, Amelka Goworko klasa 3 a, Alicja Gorzkowska klasa 3b, Bartek Gebauer, Julia Zmysłowska klasa 3a.
Serdecznie gratulujemy . Zapraszamy do korzystania z biblioteki od września.
7
Konkurs literacki
Konkurs na opowiadanie lub bajkę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego – zapraszamy do udziału
Inicjatywa jest skierowana do uczniów w wieku w wieku od 10 do 15 lat.
Prace można przesyłać do 4 czerwca br.
Rozstrzygnięcie konkursu (ogłoszenie listy laureatów) nastąpi najpóźniej do 21 czerwca br. Laureaci zostaną wyłonieni w 3 kategoriach wiekowych: 10-11 lat, 12-13 lat oraz 14-15 lat.
Uwaga!
,,SPACER PO WARSZAWIE''
Uczniowie kl.I a wraz z wychowawczynią i rodzicami wybrali się na wirtualną wycieczkę do Warszawy. Mieli możliwość zwiedzania stolicy i poznania ciekawych miejsc.
Wychowawczyni zaprosiła również swoich uczniów do udziału w KLASOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM- ,, Stolica Polski''. Uczestniczyło w nim 17 uczniów z klasy i mama jednego z nich, P. Katarzyna Rucińska.
Każdy swój wiersz zinterpretował i zaprezentował koncertowo.Wszyscy biorący udział
w konkursie zostali zwycięzcami i otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.Konkurs dał możliwość wszystkim zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich,
a jednocześnie sprawił, że stolica Polski- Warszawa stała się bliższa naszym sercom.Wych. klasy - Grażyna Kuryk
Cztery Pory Roku- Zimowe spotkania''
Uczniowie z kl. 1 ,,a'' godnie reprezentowali naszą szkołę w konkursie plastycznym organizowanym przez Biuletyn Informacyjny Zespołów Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich ,, Uroczysko''.
Dzieci miały niezwykle przyjemne zadanie do wykonania.Podczas zimowego spaceru musiały zaobserwować , a później uwiecznić na zdjęciu lub w pracy plastycznej ślady zwierząt. Nasi mali przyrodnicy postanowili również odkryć tajemnicę pięknej natury i sprostać temu zadaniu. Wykonały przepiękne dzieła plastyczne, które zostały docenione i wyróżnione wśród 100 nadesłanych prac.
Wśród osób nagrodzonych znaleźli się ci uczniowie , którzy brali udział w konkursie:
Maja Jakubowska, Oliwia Słowik, Zosia Skarżyńska, Jaś Dremo, Marcel Ruciński i Olek Ćwik.
Wszyscy zostali nagrodzeni i otrzymali pamiątkowe upominki.
Wychowawczyni klasy: Grażyna Kuryk
Archiwum Aktualności