• Sukces Andrzeja Piecha

• W ubiegły weekend 27-28.05.2022 odbył się Finał Mistrzostw Polski w piłce ręcznej w kategorii junior młodszy. Zwycięzcami całego turnieju została drużyna MTS Kwidzyn, której reprezentantem jest nasz były uczeń Andrzej Piech. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Odtwórz swoje dawne zdjęcie.

•

Wszyscy czujemy, że zbliżają się wakacje i ta myśl napawa nas radością. Dlatego proponujemy Wam zabawę pt. „Odtwórz swoje dawne zdjęcie.” Jeśli masz poczucie humoru i odrobinę dystansu do siebie, poszukaj swojego zdjęcia sprzed lat i odtwórz je. Wiele inspiracji znajdziesz w sieci, wpisując np. hasło: „to samo zdjęcie 10 lat później”. Można odtworzyć zdjęcie z rodzeństwem, rodzicami, zwierzakiem, maskotką itp. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Do udziału zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli.

Zdjęcie i jego aktualną wersję proszę wysyłać poprzez Teams’a do pani Anny Szurgot.

Do niej można kierować wszelkie pytania dotyczące konkursu.

Zapraszamy do udziału!

• 26 maja Dzień Matki

• 26 maja to szczególna data. Tego dnia mają swoje święto nasze wspaniałe mamy. Dzieci z klasy 1a przygotowały z tej okazji dla swoich mam małą niespodziankę: kupony, życzenia oraz piosenkę.

• UWAGA PRZYPOMINAMY!

• Nadal trwa zbiórka CZYSTYCH KARTEK Z ZESZYTÓW! Zbieramy niezapisane kartki z zeszytów: w kratkę, linię, czystych, zarówno pojedyncze kartki, jak i takie ze środka zeszytu. Format A3, A4, A5. Ponadto końcówki tapet - te są doskonałe na szkolne plakaty.
            Kartki i tapety można przynosić do małej świetlicy. Uwaga!

Nie wyrywamy kartek z aktualnie używanych zeszytów przedmiotowych!!!

• Święto Szkoły

•   20 maja 2022 r. cała społeczność SP 2 obchodziła urodziny naszego patrona – Gustawa Gizewiusza. Święto Szkoły przebiegło w podniosłej atmosferze i objęło wiele działań. Pani Justyna Pęzińska zorganizowała szkolny konkurs wiedzy o Gustawie Gizewiuszu. Wzięły w nim udział drużyny klas VII a i VII b. Uczniowie wykazali się wielką znajomością historycznych faktów z życia patrona. Ostatecznie  zwyciężyli przedstawiciele klasy VII a.

Oficjalną część rozpoczęliśmy od uroczystego  nabożeństwa ekumenicznego               w kościele pw. Św. Dominika Savio. Uczestniczyła w nim cała społeczność SP 2, rodzice, goście, przedstawiciele władz samorządowych-   Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych- p. Bożena Ratajczyk, przedstawiciele Ostródzkiego Centrum Kultury. Był też z nami nasz absolwent, wieloletni przyjaciel szkoły- Sebastian Radzimiński. Zaszycili nas swa obecnością proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej- ks. Wojciech Płoszek            i Robert Bednarski- proboszcz parafii pw. Św. Dominika Savio. Po uroczystości nastąpił przemarsz wszystkich uczestników pod pomnik patrona na Polskiej Górce, gdzie złożono hołd i kwiaty  na grobie Gustawa Gizewiusza.

W szkole na wszystkich czekało wiele atrakcji – dla młodszych uczniów przygotowano  imprezę „Bawmy się razem”. Starsi uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w klasowych rozrywkach . Ósmoklasiści w ramach relaksu przed egzaminem wybrali się na wycieczkę do Olsztyna.

To był wspaniały dzień dla całej społeczności „Dwójki”. Nie tylko ze względu na swój patriotyczny charakter. To kolejny krok w kierunku integracji i bycia razem po tak tak długiej przerwie wirtualnych spotkań.

• Pracownia kuchenna w naszej szkole jest już otwarta!

• Na uczniów czekają blendery, miksery, opiekacze z trzema wymiennymi płytkami (z gofrownicą, do kanapek
            i grillowania), płyty indukcyjne jednopolowe z panelem dotykowym z wyświetlaczem LED, czajniki elektryczne, zestawy garnków, patelni i przyborów kuchennych, kuchenka z piekarnikiem elektrycznym, lodówka
            z zamrażarką oraz wielofunkcyjny planetarny robot kuchenny.

Pracownia kuchenna znajduje się w naszej szkole w sali nr 1 na  II piętrze.

Zapraszamy i… życzymy udanych wypieków!