• Kolorami zaskakuje i do tego pysznie smakuje – „Smaki Warmii i Mazur w obiektywie”

• Pragnę poinformować, że został przedłużony termin składania prac konkursowych w Konkursie fotograficznym pn. Kolorami zaskakuje i do tego pysznie smakuje – „Smaki Warmii i Mazur w obiektywie” organizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie.

NOWY TERMIN - do 30 listopada 2022 r.

Konkurs jest kierowany do uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej. Każdy Uczestnik Konkursu może zgłosić 3 fotografie stanowiące prace konkursowe.

Formularz zgłoszeniowy i Pracę konkursową, należy przekazać do Organizatora w formie elektronicznej:

- Formularz zgłoszeniowy - w postaci zdjęcia lub skanu (plik w formacie JPG, TIFF, PDF itp.),

- Praca konkursowa - plik JPG, RAW, TIFF i w rozdzielczości minimum Full HD przesłany w postaci linku do WeTransfer lub Dysk Google

w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.11.2022 r. na adres: konkurs.olsztyn@kowr.gov.pl

Podając w tytule maila:

KONKURS FOTOGRAFICZNY Kolorami zaskakuje i do tego pysznie smakuje – „Smaki Warmii i Mazur w obiektywie”

• Wybory w obiektywie

• Wyniki wyborów:

Oskar Bachanek 256 głosów

Adam Zielonka 178 głosów

Tymoteusz Karczewski 89 głosów

Rzecznik ucznia p .Marta Frydrychowska

gratulacje

• WYBORY DO MLODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

• W piątek 21 października 2022 roku odbędą się na terenie naszej szkoły wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Ostróda.

Rada jest ciałem konsultacyjnym – reprezentującym młodzież uczącą się na terenie miasta, powołanym w drodze uchwały przez Radę Miejską w Ostródzie.

Trzech kandydatów na radnych będzie ubiegało się o dwa mandaty z okręgu naszej szkoły:

ADAM ZIELONKA, TYMOTEUSZ KARCZEWSKI – z klasy VIII A oraz OSKAR BACHANEK z klasy VIII B.

Kandydaci będą wybierani przez wszystkich uczniów naszej szkoły w „małej„ sali gimnastycznej według ściśle określonego harmonogramu (w załączeniu).

Kandydaci do Młodzieżowej Rady Miasta

1.pdf

2.pdf

• 10.10.2022r

• Msza pogrzebowa odbedzie się 15.pażdziernika o godzinie 12.00 w Kościele pod wezwaniem św. Jana Bosko
            w Ostródzie

• Projekcie edukacyjnym #IGNACY TEAM

• Zdobycie CERTYFIKATU przez uczniów z  kl. 3a za udział w projekcie edukacyjnym #IGNACY TEAM     organizowanym przez Fundację ORLEN Event zorganizowany był z okazji 200 rocznicy  IGNACEGO ŁUKASZEWICZA- wynalazcy lampy naftowej  i procesu destylacji ropy naftowej,  twórcy światowego przemysłu naftowego.

Uczniowie z kl. 3 a brali udział w warsztatach edukacyjnych  zorganizowanych przez ORLEN dotyczących proekologicznego myślenia, tradycyjnych źródeł energii, a także zielonej energii odnawialnej.

Za aktywny udział w warsztatach każdy uczestnik otrzymał upominek oraz wspólny piękny prezent       DOMOWĄ MINI-SZKLARNIĘ DO BEZGLEBOWEJ UPRAWY WARZYW.

wych. Grażyna Kuryk

• ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA''  w kl. 3 a

•       W dniu pierwszego  października zajęcia w klasie III a odbyły się w niecodziennej scenerii. Uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcą  udali się do Szeląga, gdzie odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka.    Podczas wspólnych zmagań sportowych, wesołych zabaw,  dzieci poszerzyły wiedzę na temat historii ziemniaka, jego cech i przeznaczenia oraz tradycji związanych z wykopkami.      Impreza nie odbyłaby się gdyby nie wielkie zaangażowanie rodziców w jej organizację. Dzięki nim dzieci mogły skosztować pieczonych w ognisku ziemniaków, kiełbasek i innych pyszności.

Każdy uczestnik otrzymał w nagrodę pamiątkowy dyplom, ,,ziemniaczany medal'' i upominek.

To była bardzo ciekawa lekcja przyrody. Humory i pogoda dopisała, więc i zabawa była znakomita!

wych. klasy  Grażyna Kuryk

• Przygoda z Natalką i Antkiem w Świecie Matematyki

• Uczniowie klasy 1 a próbowali swoich sił z robotem Photon, instrukcją parzenia herbaty, wizualnymi notatkami.

Teraz czeka ich nie lada wyzwanie

Otóż klasa przystąpiła do matematycznego projektu

To 8 modułów, dzięki którym dzieci odkryją, że matematyka kryje się w praktycznie każdej życiowej czynności-od spacerów przez szycie ubrań czy wycieczkę do kina.

Dzieci dopiero poznają cyfry, ale niektórzy uczniowie potrafią już liczyć w zakresie 100.

Przygodę z Natalką i Antkiem w Świecie Matematyki rozpocząć już czas!

Tam, gdzie liczą się głównie wyniki, traci się z oczu człowieka.”• Marzena Żylińska – przekonuje, że sposób oceniania i poprawiania błędów wpływa na jakość nauki. Dziecko potrzebuje czasu, zmotywowane, zaciekawione, będzie brać aktywny udział w lekcji.Zachęca się do oddawania uczniom lekcji. Niech działają, niech współpracują, niech uczą się na błędach. Samodzielność, odpowiedzialność, współpraca i refleksja to kompetencje, które przydadzą się także na co dzień. Lekcja to przeżycie, to zaintrygowanie i zaciekawienie, to emocje, budzące wewnętrzną motywację.

• Ciekawskie pierwszaki

• W roku szkolnym 2022/23 wychowawca klasy I b Danuta Maczukin będzie realizować jeden z projektów edukacyjnych Fundacji Uniwersytet Dzieci pt. Ciekawskiepierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?

Biorąc udział w projekcie, nauczyciel realizuje z uczniami cykl  lekcji, opartych na Metodzie Pytań i Doświadczeń, która uczy pracować projektowo oraz rozwija myślenie naukowe dzieci, oparte na stawianiu pytań, planowaniu procesu badawczego i wyciąganiu wniosków z  przeprowadzonych doświadczeń.

Każdy projekt edukacyjny Fundacji to okazja do rozwijania dziecięcej ciekawości oraz trenowania ważnych kompetencji społeczno-emocjonalnych.