• Dzień Pluszowego Misia

•  Uczniowie klasy 3a wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostródzie z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci wzięły udział w warsztatach literackich i plastycznych . Wysłuchały opowieści o niedźwiedziu brunatnym oraz rozwiązywały krzyżówkę. A z  tajemniczego  pudełka wyjmowały  różne przedmioty i musiały rozpoznać je za pomocą dotyku.      Podczas warsztatów plastycznych wykonały piękne postaci misiów, które zdobią   galerię zamkową.

• Kartkówki w 1A

• Kartkóweczka, teścik, sprawdzianik, klasóweczka,…Wiedza i umiejętności w klasie 1a sprawdzane były podczas gry w nearpod.com. Dzieci świetnie „bawiły się” nauką, a nauczycielka otrzymała wyniki poszczególnych uczniów.

• Światowy  Dzień Pluszowego Misia
          • Światowy Dzień Pluszowego Misia

• Uczniowie klasy 2A odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną Oddział dla Dzieci w Ostródzie. W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia dzieci wzięły udział w warsztatach literackich i plastycznych . Bardzo dziękujemy Pani Wandzie i Pani Agnieszce za wspaniałe zajęcia . W pierwszej części zajęć wysłuchaliśmy opowieści o niedźwiedziu brunatnym, następnie rozwiązaliśmy krzyżówkę. Było też tajemnicze pudełko , w którym ukryte były różne przedmioty. Zadaniem dzieci było ich rozpoznanie za pomocą dotyku. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne. Efekty pracy można obejrzeć w galerii zdjęć.

Misie wykonane podczas zajęć.

• Turniej Piłki Siatkowej "Trójek" Dziewcząt ( 2011 i młodsze).

• 16 listopada 2022 w Zespole Szkół Salezjańskich w Ostródzie odbył się Miejski Turniej Piłki Siatkowej "Trójek" Dziewcząt ( 2011 i młodsze). Reprezentacja SP2 wywalczyła III miejsce w Turnieju. Meczom towarzyszyły wielkie emocje, a dziewczęta na boisku dały z siebie wszystko. Wykazały się nie tylko walecznością ale także wielkim sercem do sportu. Brawo Dziewczęta! Skład drużyny damskiej SP2: Aleksandra Nowikiewicz, Aleksandra Kurek, Lena Sójka, Amelia Cichocka, Lena Żebrowska, Wiktoria Walentynowicz, Nadia Michalak, Zuzanna Krajewska.

• Warsztaty

• W Święto Niepodległości klasa 1a była na warsztatach w ostródzkim zamku. Tam też odbył się konkurs, a nagrodę zdobyła Dalia Balewska. W poniedziałek dzieci robiły w formie sketchnotki sprawozdanie z przebiegu wyjścia do zamku. Pierwszaki potrafią już logicznie ująć najważniejsze elementy sprawozdania, a chętni omawiali je na forum klasy.

• Warsztaty na Zamku

• Klasa 1 b brała udział w warsztatach edukacyjnych na Zamku. Uczniowie wykonali patriotyczną pocztówkę. Wraz z przewodnik zwiedzili Muzeum.

• Zwycięstwo SP2 w VII Szkolnych Mistrzostwach Klas Mundurowych 2022

• 8 listopada 2022 w ramach promocji szkoły oraz klas mundurowych w ZSZ im. S. Petofi odbyły się VII Szkolne Mistrzostwa Klas Mundurowych. W klasyfikacji drużynowej rywalizowali ze sobą uczniowie klas mundurowych oraz w oddzielnej klasyfikacji Ostródzkie Szkoły Podstawowe. Uczniowie brali udział w pięciu konkurencjach: tor sprawnościowy, rzut granatem, bieg z obciążeniem na czas, bieg na 1000m oraz strzelanie. Ekipa z naszej szkoły okazała się bezkonkurencyjna zajmując w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych I miejsce. Czterech spośród naszych reprezentantów i reprezentantek zostało wyróżnionych za najlepsze wyniki w swojej konkurencji: Filip Wrona - bieg 1000m, Julia Kurek- rzut granatem, Oliwia Latoszek- tor sprawnościowy oraz Jakub Piaskowski- Lewko - strzelanie. Zawody przebiegaly w bardzo miłej atmosferze, pogoda dopisała, a organizatorzy spisali się na medal. Skład naszej drużyny: Jakub Piaskowski- Lewko( strzelanie), Julia Kurek( rzut granatem), Oliwia Latoszek ( tor sprawnościowy), Filip Wrona ( bieg 1000m), Alan Majewski ( bieg z obciążeniem na czas) oraz Zuzanna Żebrowska- rezerwa.

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

• W ostatni piątek września, wspólnie ze szkołami i przedszkolami na całym świecie obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Jesteśmy dumni, że nasza placówka została nagrodzona za organizację tego wydarzenia! To wspaniała inicjatywa mobilizująca nas do aktywności fizycznej, dlatego tym bardziej cieszymy się, że w ramach nagrody będziemy mogli korzystać z materiałów Akademii Krokieta i Lamy, które łączą w sobie trzy ważne dla rozwoju najmłodszych nurty: edukację i rozrywkę (EDU-rozrywka, ang. EDUtainment) oraz ruch.Dzięki gotowym propozycjom zabaw edukacyjno-ruchowych, dzieci będą miały więcej okazji do ruchu
            w ciągu dnia, również podczas zajęć dydaktycznych. A już niedługo będziecie mogli śledzić nasze relacje,
            w których pokażemy, jak w praktyce korzystamy z materiałów @AkademiaKrokietaiLamy

• Posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Ostróda.

• Odbyło się  pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Ostróda. Naszą szkołę reprezentowal Oskar Tomasz Bachanek z kl. 8b. Młodzi radni w obecności Burmistrza Miasta Ostróda Zbigniewa Michalaka złożyli uroczyste ślubowanie oraz dokonali wyboru członków Prezydium Młodzieżowej Rady Miasta Ostróda. W skład Prezydium Młodzieżowej Rady Miasta Ostróda weszli Benjamin Krawczyk - przewodniczący Nicola Klimek - wiceprzewodnicząca i Golewski Jakub - sekretarz. Gratulujemy i życzymy dużo sukcesów i satysfakcji z pracy na rzecz młodych ludzi z Ostródy.

• Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Jak dbam o mózg".

• Celem konkursu jest rozwój kreatywności artystycznej i umiejętności plastycznych oraz promowanie zainteresowania neurobiologią.

Konkurs odbywa się w dwu kategoriach wiekowych:

A: klasy I-IV

B: klasy V-VIII

Prace konkursowe wykonujemy dowolną techniką (farby, kredki, wycinanka, kolaż, grafika )

Format pracy dowolny np. A3 , A4.

Praca ma ilustrować koncepcje hasła " Jak dbam o mózg".

Dodatkowych  informacji udziela nauczyciel plastyki Katarzyna Malewska.

Termin składania prac 16.11.2022